Võltsvastikut pikanäpumees ei näpi
Veelgi kindlam on peita väärtuslik ära nii, et selle ümber tundub olevat midagi esmapilgul määrivat ja ebameeldivat.
Kui kaasas on väike laps ja rannakotti tekivad niikuinii mõned kasutatud mähkmed, siis võib näiteks võtmed ja raha puhtasse mähkmesse keerata ja mähkme otsekui kasutatu teiste sekka lükata.
Ilmselt leiab rannapäeva jooksul ka mõni paber- või kilekott kasutust prügikotina. Omakorda näiteks väiksesse paberkotti pandud telefoni võib pista sinnasamma tühjade pudelite ja jäätisepaberite alla – vaevalt hakkab varas seal surkima.
Ei pea piraat olema, et varandus maha matta
Lihtne lahendus on pista väärtuslikud asjad niiskuskindlasse kotti (näiteks taassuletavasse minigrip-plastikkotti), kaevata kasvõi käega liiva sisse madal auk ning matta asjad ujumise ajaks sinna.
Varandus tuleks peita oma maha laotatud rätiku alla. Ükski varas ei hakka tühje rätikuid ümber pöörama ja nende alt liiva läbi kaevama. Rätiku järgi leiad aga ise asjad kindla peale üles.
Keskel on kindlam
Varas kalkuleerib oma riske lihtsalt – mida rohkem inimesi ümberringi, seda suurem risk, et ta teolt tabatakse. Samuti on risk suurem, kui läheduses on vargaid märgata oskavaid ametiisikuid.
Seetõttu ei tasu oma asju rannas laiali laotada teistest inimestest liiga kaugele eemale. Mida rohkem rahva keskel, seda parem. Kõige parem on lisaks veel olla vetelpäästja vaateväljas – nende töö on ühtlasi ka rannas viibival rahval silma peal hoida.