Nortal kasvatas hüppeliselt kasumit

BNS
Copy
Nortali asutaja Priit Alamäe.
Nortali asutaja Priit Alamäe. Foto: Silver Gutmann

Nortal suutis mullu kasumit hüppeliselt kasvatada.

Tarkvara ja ärikonsultatsioonide ettevõtte Nortal müügitulu kasvas 2022. aastal 45 protsenti 189,8 miljoni euroni ning koondkasum 18 protsenti 24,1 miljoni euroni.

Nortali asutaja ja tegevjuhi Priit Alamäe sõnul oli 2022 Nortal grupi jaoks rekordiline aasta. «Viimase kahe aastaga on ettevõtte käive kasvanud kaks korda. Me oleme sisenenud uutele turgudele, kasvatanud oma turuosa kõigil koduturgudel Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Araabia poolsaarel ning ostnud mitu tugevat ettevõtet,» märkis Alamäe pressiteates.

«Eelmise aasta neljandast kvartalist alates on majanduse jahenemise mõjud olnud märgatavad, kuid vaatamata jätkuvatele makromajanduslikele väljakutsetele suudame ka sel aastal korralikult kasvada,» usub ta.

Sel aastal siseneb Nortal Ühendkuningriigi turule ning loob täiendava arendusvõimekuse Mehhikos Guadalajaras. Ettevõte jätkab planeeritud kasvu kõigil koduturgudel Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Araabia poolsaarel. Ettevõte jätkab osta-ja-ehita strateegia elluviimist, eesmärgiga leida ning Nortaliga liita sarnase kultuuri ja tugeva kasvupotentsiaaliga ettevõtteid.

Märksõnad

Tagasi üles