Seda silmas pidades hakkas Warmeston otsima võimalust vahetada välja vana lokaaline raamatupidamistarkvara täisväärtusliku ja automaatse ERP süsteemi vastu. Valikus olid mitmete tootjate ERP süsteemid – nii Eesti arendajate loodud kui ka rahvusvahelised pakkujad. Ent valituks osutus Odoo. Miks?
Kui eesmärk oli muuta äri automatiseerimise teel tõhusamaks, ei piisanud ainult tarkvara vahetusest. Muuta tuli ka äriprotsesse ja ajakohastada oma tegevusi, sest oli selge, et efektiivsust ei saa saavutada ainuüksi vanale süsteemile uue kuue õmblemisega. Kui juba muutma hakata, siis teha seda korralikult – juurutada täiesti automaatne laohaldus koos reaalselt jälgitava laobilansiga.
Odoo osutus valituks põhjusel, et see võimaldas liidestada 100% tootmisprotsessidest oma tarkvaraga. Kunas Odoo standardprotsessid on üles ehitatud tõhususele mõeldes, kulgesid kõik protsessimuudatused edukalt. Odoo enneolematu liidestusvõimekuse abil suutsime äriprotsessi muuta selliselt, et automatiseerisime ettevõtte kogu tarneahela – alates tooraine saabumisest platsile kuni valmistoodangu laadimise konteinerlaevadele.
Impacticu meeskonnaga Odood juurutades hakkasime nägema oma äritegevust hoopis teises võtmes. Saime selguse, kuidas reaalselt oma protsesse automatiseerida. Võin julgelt väita, et kõik tekkinud küsimused said vastused juba käigupealt ja me ei kahelnud Impacticu meeskonna kompetentesis kordagi,“ võttis Imre Pauklin kogemuse kokku.
„Küll aga käib iga suure sammuga kaasas palju muudatustega kaasnevat segadust. Et elada üle sisseelamisperiood ja hakata tundma muutuste reaalset efekti, tuleb varuda 6-12 kuud aega,“ lisas ta lõpetuseks.