E, 2.10.2023

HUUMi plahvatuslik hüpe Tartu garaažist maailmaturule Odoo abiga

Impactic
Facebook
Foto: HUUM OÜ

HUUM alustas garaažiettevõttena, mis asus «kusagil Tartus» ja valmistas keriseid. Kuid ettevõtte ambitsioon oli edasi kasvada nii garaažist kui ka Tartust. Selleks tuli valida omale ka ERP-süsteem, mis ei jääks arengu tarbeks kitsaks, kuid ei tekitaks oma halduse või kulukuse poolt liigset koormust. Valikus olid mitmed tootmisele optimeeritud ERP-süsteemid ja Odoo.

Valik tehti Odoo kasuks ja eesmärgiks seati tarkvara abil kõige lihtsama tarneahela juurutamine, kuid juurutuse käigus toimus ka ettevõtte plahvatuslik kasv. Kui Odoo juurutamise projekti alguses olid HUUMi ärimahud ca 1,5 miljonit eurot aastas, siis järgneva 18 kuu jooksul kasvas ettevõte 10 korda.

HUUMi areng on olnud mõne aasta jooksul märkimisväärne. Võin julgelt väita, et paljuski selle arengu taga on korralikult juurutatud Odoo ERP-lahendus. Tootmisjuhina olen suutnud hallata kümnekordse toodangu mahu suurenemise läbi oma maja tootmise ja ka allhangete. Koordineerisin oma tiimi läbi mobiiliäpi ka olukorras, kus arvuti juurde ligipääs puudus.

Mihkel Mõttus • HUUMi tootmisjuht

Täisintegreeritud ERP-lahendus on lihtsustanud ka suhtlust klientidega. Odoo karbitootele on sisse ehitatud kliendiportaal koos tellimiskeskkonnaga. See avas HUUMile kohe uued müügikanalid ja tõhusad viisid klientide ja edasimüüjateks suhtlemiseks. Kõikides seotud ettevõtetes töötab raamatupidamine täies mahus koos korraliku arvete kinnitusringi ja nende digiteerimisega.

Kunas tootmine ja ladustamine toimub Eestis, juurutati kohe alguses kaupade komplekteerimiseks ja väljastuseks digitaalne protsess. Tänu Odoo sisseehitatud skännermoodulile ja mobiilirakendusele oli esmane investeering madal – tuli osta vaid skännerid. Kogu funktsionaalsus oli juba Odoo karbitootes olemas ning igasugused keerukad liidestused välistesse süsteemidesse tundusid kui probleemid kaugest minevikust. Tutvu odooga siin.

Vaata tegemisi ka Facebooki ja LinkedIni lehelt.

Facebook
Tagasi üles