E, 25.09.2023

Kinnisvaraarendaja: automaksu tuules tuleb valmistuda elektriautode massiliseks kasutuselevõtuks

Toimetas Carl-Robert Puhm
Facebook
Comments
Elektriauto laadimisvõimalusi on palju rohkem, kui kütusetanklates. Kallimalt saab kiirlaadijast, kuid kõige soodsamalt oma kodust.
Elektriauto laadimisvõimalusi on palju rohkem, kui kütusetanklates. Kallimalt saab kiirlaadijast, kuid kõige soodsamalt oma kodust. Foto: Kindel Media / Pexels

Valitsuse kaalutav automaks annab elektriautode kasutuselevõtule täiendava hoo, leiab kinnisvaraettevõtja Ardi Roosimaa.

Kuigi ärikinnisvara arendava Restate´i nõukogu liikme sõnul oleks automaks lisatõuge, on laadimispunktide rajamine ärikinnisvaras tähtsal kohal tegelikult juba tänagi. «Me näeme, et ettevõtted mõtlevad üha rohkem jätkusuutlikkusele ning ajaga kaasas käivate lahenduste pakkumisele oma töötajatele ja klientidele. Pikaajalise kogemusega arendajana on meil selge arusaam, et elektriautode kasutus hakkab juba lähitulevikus mängima ettevõtetele olulist rolli,» ütles Roosimaa.

Elektriautode laadimistaristut arendav Eleport näeb samuti kasvavat nõudlust ärikinnisvara juurde nõuetekohaste laadimislahenduse ehitamiseks. «Uute hoonete ehitajad peavad üha enam lähtuma oma rentnikele ja nende klientidele mugava ja keskkonnasõbraliku laadimisvõimaluse tagamisest. Peame täna juba ettevaatavalt arvestama, et kaalutav automaks toob kaasa täiendava tõusu elektrisõidukite arvus tänavapildis. Mida enam leiavad inimesed tee elektriautodeni, seda rohkem nõudlus laadimisvõrgu järele ka kasvab,» rääkis Eleport Eesti juht Kaupo Eerme.

«Võttes arvesse, et 2030. aastaks võib Eestis olla kasutusel 100 000 elektriautot, on ettevõtetel vaja juba praegu mõelda ette inimeste tarbimis- ja liikumisvajaduste muutusteks,» lisas Eerme.

Restate´i teatel on nemad elektriautode kasvava kasutuselevõtuga oma uutes arendustes arvestamas. «Üks näide on Luige ja Tänassilma äripargid, kus arvestasime kaubandus- ja äripindade ehitusel ka elektriautode laadimispunktide rajamisega, et nii kliendid kui töötajad saaksid sellest võimalikult palju kasu,» näitlikustas Roosimaa.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles