Selleks et ringdisaini oma ettevõttes rakendada, tuleks esmalt hinnata hetkeolukorda. Seejärel tutvuda teemadega, nagu ringsed ärimudelid, materjalikasutuse optimeerimine, sisendmaterjalide valik, ressursitõhus tootmine, toote eluea pikendamine, tootmisjääkide kasutamine ja toote-teenuse paradigma muutus. Probleemistikule tuleks läheneda süsteemselt. Mitte midagi ei tohiks jääda juhuse hooleks ja iga tootedetail ning teekond tuleks tervikuna üksipulgi läbi mõtestada.
Kuna looduskeskkond ja -ressursid ei oota inimtegevuse järele, vaid taanduvad omasoodu, siis täna tuleks kõigil tööstusettevõtetel maksimaalsel kiirusel rohepöörde kurv läbida. Ka majanduslikult ei ole mõistlik jääda ootama Euroopa Liidu direktiivide jõustumist, sest kliimaeesmärke silmas pidades tuleb neid pigem juurde, kui jääb vähemaks. Keegi ei soovi olla sabassörkija ning võitjateks kiputakse kroonima üldjuhul neid, kes trendidega esimeste seas kaasa spurdivad.
Ringdisaini meistrikass – neile, kes soovivad konkurentsieelist
Ringdisaini meistriklass on EASi programm, kus 10 ambitsioonikat ettevõtet saavad süsteemselt läbi mõelda, kuidas muuta rohepööre oma ettevõtte konkurentsieeliseks. Meistriklass toob rahvusvahelised ringmajanduse ja jätkusuutlikkuse parimad teadmised Eesti ettevõteteni.
Koolitusprogrammi on koostanud ja viivad läbi rahvusvaheliselt tunnustatud Ethica Finlandi eksperdid, kes pakuvad globaalset vaadet ja kogemusi töötamisest ringsete ärimudelitega sellistes ettevõtetes, nagu Lumene, Paulig Group, Lidl, Ensto, UPM, Marimekko, P&G Braun, Nepra Wear, Oulun Energy jne.
Koolitajaid toetavad Eestis tunnustatud disainijuhid, kes abistavad ettevõtteid töötubades ja töötubade vahelisel ajal. Meistriklassist väljutakse toote või selle prototüübiga, mis arvestab viimse detailini selle ringjat elukaart.