E, 2.10.2023

Meemiaktsia GameStop vallandas tegevjuhi - aktsia kukkus kolinal

PM Majandus
Facebook
Comments 1
GameStopi logo.
GameStopi logo. Foto: Dado Ruvic

Mängupoeketi GameStop aktsia hind on vabalanguses. Ettevõte teatas kolmapäeva hilisõhtul, et on vallandanud tegevjuhi Matt Furlongi, kes oli juba viies tegevjuht viie aasta jooksul.

Meemiaktsia GameStop langes neljapäeval umbes 18% pärast seda, kui veebipõhise laienemise juhtimiseks valitud tegevjuhi üllatuslik lahkumine õhutas muret videomängude jaemüüja raskustes oleva äri pärast, vahendab Reuters.

Endise Amazon.com'i juhi Matt Furlongi ametist lahkumine tuli koos tippaktsionär Ryan Coheni nimetamisega ettevõtte juhatuse esimeheks, mille ta muutis lubadustega digitaalsest pöördest meemiaktsionäride lemmikuks.

Videomängude jaemüüja, mis tugineb endiselt peamiselt füüsilistele kauplustele, teatas kolmapäeva hilisõhtul ühtlasi ka neljandast järjestikusest kvartali tulude vähenemisest ja oodatust suuremast kahjumist. GameStop kaotas umbes pool oma 2023. aasta kasumist ja umbes 1,3 miljardit dollarit turuväärtusest.

Ettevõtte aktsia on langenud ligi 80 protsenti 2021. aasta meemiaktsia ralli ajal saavutatud 120,75 dollari suurusest tipptasemest.

GameStop on samuti vaeva näinud, et täita Coheni lubadust teha sellest videomängupoodide Amazon, sest viimastel kuudel on lahkunud mitu kõrgetasemelist juhtivtöötajat.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles