E, 25.09.2023

Euronics ostab suure Leedu tehnikakaupade keti

Toimetas Carl-Robert Puhm
Facebook
Comments
Euronicsi kauplus
Euronicsi kauplus Foto: Andres Raudjalg / Euronics

Eestis ja Lätis kaubamärgi Euronics all tegutsev tehnikakaupade jaemüügigrupp ostab Leedu ühe suurima elektroonikaketi UAB Avitelos prekyba.

«Eesti grupi oskusteabe ja infrastruktuuri abil saab otsustavalt tugevdada Avitelos prekyba positsiooni Leedu turul,» selgitas tehingu kaugemat sihti Eesti ja Läti Euronicsi juht Aare Koppel, kelle sõnul on eesmärgiks seatud Avitelos prekyba viimine Leedu turu juhtivaks tehnikakaupade müüjaks.

Eesti kapitalil põhinevast Euronicsist saab tehingu järel Balti riikide üks mõjukamaid tarbeelektroonika jaemüügikette. Kolme riigi peale kokku töötab ettevõtete grupis pärast ühinemist 900 inimest: Eestis ligi 500, Leedus 250 ja Lätis 150. Poode on kolmes riigis ligi 50, kett hakkab tegutsema 29 erinevas linnas.

Pärast tehingu jõustumist jätkub Leedu äritegevus senisel viisil, kauplused ja veebipoed jätkavad vastavalt Avitela ja ElektroMarktina.

«Me oleme Leedus tehnikaseadmeid ja koduelektroonikat müünud peaaegu 30 aastat. Praegu tegutsevad Avitela ja ElektroMarkti kaubamärgi all 26 poodi 18 Leedu linnas. Plaanitav tehing tõstab nende firmade konkurentsivõimet ja tagab klientidele parimad koduelektroonika ja tehnikaseadmete pakkumised,» märkis UAB Avitelos Prekyba juht Algirdas Mitalas.

Tehingu käigus omandab Eesti ja Läti grupp Avitelaga samasse kontserni kuuluvad elektroonikaseadmete ja kodumasinate järelteenindust ning kindlustust pakkuvad ettevõtted UAB Serviso Kontraktų Centras ja UAB Emtoservis.

Tehingu peab enne jõustumist heaks kiitma Leedu konkurentsiamet. Kuni konkurentsiameti heakskiiduni jätkavad kõik ettevõtted tegevust eraldiseisvalt ning senisel viisil.

Tehingut nõustasid ostja poolelt Porta Finance ja Ellex, müüja nõustajaks oli Cobalt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles