Päevatoimetaja:
Angelina Täker

Tark mõtleb esiti, rumal kahetseb pärast: ESG juhi arenguprogrammiga jätkusuutlikuma ettevõtte poole

Artikli foto
Foto: Shutterstock

Inforuum on täis arutlusi rohepöördest, kliimaneutraalsest ja keskkonnasõbralikust majandusest. Sellest kontseptsioonide rägastikust võib olla keeruline leida õiget viisi, kuidas neid ideid konkreetse äri praktikas rakendada, kuna teema võib tunduda haaramatu ja kaugena ning kiires igapäevases äritoimetamises lükkuda prioriteetide nimekirjas edasi. Kui oled mõelnud, et võiks jätkusuutlikkuse suunas rohkem teha, aga ei tea, kuidas ja millest oleks õige alustada, siis hea mõte on alustada enda harimisest.

Keskkonna-, sotsiaal- ja hea valitsemistava teemadele keskenduv ehk ESG kolmikmõõtmega (Environmental, Social and Governance) arvestav juhtimine ei ole ettevõtluses moeasi või kauge tuleviku perspektiiv. Näiteks ei jää kestlikkusaruandluse direktiivi tuules pikas perspektiivis teemast puutumata mistahes suurusega ja valdkonnas tegutsevad ettevõtted. Igal äril tuleb tulevikus end jätkusuutlikumatele rööbastele seada, kuna mida edasi, seda suurem on ESG mõju rahvusvahelisele koostööle, ettevõtete finantseerimisele ja üldse konkurentsis püsimisele. Samuti on kasvamas ühiskondlik surve ettevõtete ühiskondliku vastutuse osas.

26. septembril alustab EBS Executive Educationi, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi, PwC, Miltton New Nordicsi ja LHV koostöös disainitud juhtimisprogrammi kolmas lend. ESG juhi arenguprogrammis osalemine annab süsteemse arusaama ESG temaatikast ja ringsest majandusmudelist ning ettevalmistuse transformatsiooniprotsessi edukaks juhtimiseks. Programm toetab vastutustundliku juhtimise kompetentsi kasvatamist ja on kasulik nii ettevõtete juhtidele, kes soovivad äriprotsesse uuest perspektiivist vaadata, kui ka erinevate tasemete spetsialistidele, kelle tööks on ettevõttes CSR või ESGga seotud muutuste juhtimine.

Viis kuud kestvas programmis on teooria ja praktika tasakaalus: eelmiste lendude vilistlased kiidavad informatsiooni süsteemsust ja terviklikkust, samuti võimalust rakendada omandatud teadmisi just oma ettevõttega seotud väljakutsete lahendamiseks. Programm koosneb viiest moodulist, mis katab teema eri aspekte alates muutunud ärikeskkonnast, mõju hindamisest ja eesmärkide seadmisest kuni kestlike toodete ja teenuste disainimise ning jätkusuutliku organisatsioonikultuuri loomiseni. Tänu sellele, et programmi kaasatud tippeksperdid on väga erinevatest valdkondadest, saab osaleja hea ja inspireeriva ülevaate sellest, kuidas edukalt kohandada üldised põhimõtted erilaadsete eesmärkide saavutamiseks.

Programmi käigus töötab osaleja õppejõudude toel läbi konkreetse ESG valdkonna teema oma ettevõtte näitel ja lõpptulemusena valmib praktiline tegevuskava ettevõttes planeeritavate järgmiste sammude osas. ESG juhi arenguprogramm on üks vähestest võimalustest õppida vastutustundlikku juhtimist Eestis ja eesti keeles.

12. juunil kell 13.30 toimub ESG juhi arenguprogrammi infopäev. Täiendav info programmi kohta ja registreerumine infopäevale: https://www.ebs.ee/esg-juhi-arenguprogramm

Oma teadmiste ja kogemustega panustavad programmi vastava valdkonna parimad eksperdid ja praktikud, nende hulgas on nii kõrgkooli õppejõud kui ka ESG-teema juhid edukatest Eesti ettevõtetest:

Kristiina Esop, programmijuht, Sunly ASi ESG juht

Merili Vares, programmijuht, PwC Eesti ESG valdkonnajuht

Andreas Veispak, EBSi R&D tulemusüksuse juht

Annika Arras, Miltton New Nordics, tegevjuht ja partner

Els Heile, Sustinere ESG ja regulatsioonide ekspert

Kerli Kant Hvass, REVALUATE asutaja, PhD

Anne Zimbrot, Telia Eesti teenuste ja võrgu kvaliteedi osakonna juht

Jaan Aps, Stories For Impact, tegevjuht ja vanemanalüütik

Ragne Maasel, LHV ESG juht

Kadi Kenk, Teeme Ära SA tegevjuht

Aivar Haller, Haller & Haller, mentor

Jari Kukkonen, EBS Executive Educationi juht

Kaur Sarv, Scania Baltikumi säästvate transpordilahenduste juht

Kiur Lootus, juhtimis-coach

Mari Kooskora, EBSi ärieetika kaasprofessor, PhD

Copy
Tagasi üles