E, 25.09.2023

Prantsusmaa teatas tohutust riigiabist kiibitehasele

Facebook
Comments
Prantsusmaa majandus-, rahandus-, tööstus- ja digitaalarengu minister Bruno Le Maire tõi kokku GlobalFounderiesi tegevjuhi Thomas Caulfieldi ja STMicroelectronicsi tegevjuhi Jean-Marc Chery, et astuda uus samm edasi uue pooljuhtide tehase rajamise projektis Crolles'i.
Prantsusmaa majandus-, rahandus-, tööstus- ja digitaalarengu minister Bruno Le Maire tõi kokku GlobalFounderiesi tegevjuhi Thomas Caulfieldi ja STMicroelectronicsi tegevjuhi Jean-Marc Chery, et astuda uus samm edasi uue pooljuhtide tehase rajamise projektis Crolles'i. Foto: ROMUALD MEIGNEUX/SIPA

Prantsusmaa annab 2,9 miljardit eurot riigiabi pooljuhtide gigatehasele riigi kaguosas, ütlesid esmaspäeval ametnikud.

Euroopa Liit ja USA on võtnud vastu määrused investeeringute suurendamiseks kiibitööstuses, kus kardetakse, et Hiina võib üleilmse tarneahela enda kontrolli alla saada.

Pooljuhid on oluline komponent kõigis elektroonikaseadmetes, telefonidest elektriautodeni.

Prantsuse majandusministeeriumi teatel on pakutav riigiabi suurim alates 2017. aastast.

Raha suunatakse 7,5 miljardi eurosele projektile, millest andsid läinud aastal teada Euroopa ettevõte STMicroelectronics ja USA GlobalFoundries.

Euroopa Liit on lõdvendanud riigiabi reegleid kiibitööstuses osana eesmärgist, et Euroopas toodetaks 2030. aastaks 20 protsenti maailma pooljuhtidest.

Praegu moodustab Euroopa üleilmsest tootmisest alla kümne protsendi.

Prantsuse majandusministeeriumi teatel peaks Grenoble'i lähedal Crolles'is avatav tehas suurendama pooljuhtide tootmisvõimsust Euroopas pea kuus protsenti aastaks 2028.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles