T, 26.09.2023

Tallink jätkab Silja Europal tulusat majutusäri ja laev liinile ei naase

PM Majandus
Facebook
Comments
Silja Europa on Läänemere suurim reisilaev, mis on teinud pikalt öiseid kruiisireise Soomest Tallinna
Silja Europa on Läänemere suurim reisilaev, mis on teinud pikalt öiseid kruiisireise Soomest Tallinna Foto: Tallink Grupp

Reisijate arvu vähenemist tunnistama pidanud Tallink jätkab Silja Europa kasutamist põgenikelaevana ja ei too seda suveks Tallinna-Helsingi liinile.

Tallink Grupp sõlmis hiljuti uue lepingu, mille kohaselt jätkab ettevõtte laev Silja Europa majutusteenuse pakkumist Hollandis vähemalt selle aasta lõpuni. Silja Europa on Hollandis asüülitaotlejatele ajutist majutusteenust pakkunud möödunud aasta augustikuust.

Lepingu sõlmimine tähendab, et Silja Europa ei naase sel suvel Tallinna-Helsingi liinile, nagu oli algselt plaanitud. Laev jääb vähemalt 2023. aasta lõpuni Hollandisse. Täpsem info selle kohta, millal laev Läänemerele naaseb, selgub selle aasta sügisel.

Silja Europa piletimüüki ei avata enne, kui on selge, millal laev liinile naaseb, teatas Tallink. Klientidega, kellel olid broneeringud Silja Europale 2023. aasta reisideks, on  juba ühendust võetud ning alternatiivseid lahendusi pakutud.

Tulus äri

Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene on öelnud, et laevadel majutusteenuse pakkumine on osutunud väga edukaks. Ukraina põgenikke majutatati Tallinki laevadel nii Eestis kui ka Šotimaal, muude asüülitaotlejate jaoks on prahitud kaks laeva Hollandisse.

«Kuus liini on välja tšarterdatud, neli laeva teenindavad majutuskliente ja see aitas meil madalhooajale vastu minna oluliselt efektiivsemalt kui tavaliinidel opereerides,» märkis Nõgene.

Tallinnas põgenikke majutava Isabelle'i leping saab juunis läbi. 1. juulist prahib Tallink Isabelle'i kanadalastele.

«Viimaste keeruliste aastate jooksul on meie laevade väljarentimine pakkunud meile arvestatavat alternatiivset sissetulekut ning seeläbi loonud meile hädavajaliku puhvri ajal, mil reisipiirangud takistasid muud äritegevust,» rääkis Nõgene. «Senisest veelgi selgemaks on saanud see, et meie laevade prahtimine oli ja on ka edaspidi oluline osa meie äritegevusest.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles