E, 2.10.2023

GRAAFIK ⟩ Vaata, millised on maailma kõige väärtuslikumad jalgpalliklubid

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments
Real Madridi mängijad trennis.
Real Madridi mängijad trennis. Foto: PIERRE-PHILIPPE MARCOU

Ajakiri Forbes pani kokku värske edetabeli maailma kõige suurema turuväärtusega jalgpalliklubidest.

Maailma 30 kõige väärtuslikuma jalgpalliklubi keskmine väärtus on 2,17 miljardit dollarit. Aasta tagasi koosnes Forbesi edetabel 20 klubist, kelle keskmine väärtus oli 2,53 miljardit dollarit. Selle aasta edetabeli 20 esimese meeskonna keskmine väärtus on 2,89 miljardit dollarit ehk 14 protsenti suurem.

Klubide väärtuste kasvu ei toitnud mitte käibe 2,5-protsendiline kasv keskmiselt 496 miljoni euroni meeskonna kohta, vaid pigem suuremast ettevõtte väärtuse kordajast (ettevõtte väärtus jagatud käibega), mida klubi ostjad olid nõus meeskonna eest maksma. 20 kõige väärtuslikuma klubi kordaja on 5,9 võrrelduna 4,8-ga aasta tagasi.

Forbesi hinnangul on kahe jalgpalliklubi väärtus üle kuue miljardi dollari. Esikohal on Real Madrid väärtusega 6,07 miljardit dollarit (5,67 miljardit eurot), mis on 19 protsenti enam kui eelmisel aastal.

Teisel kohal asuva Mancester Unitedi väärtus kasvas koguni 30 protsenti kuue miljardi dollarini (5,6 miljardi euroni).

Forbes avaldab jalgpalliklubide väärtuste edetabelit alates 2004. aastast (2020. aasta jäi Covidi tõttu vahele) ning Real Madrid ning Manchester United on ainsad, kes on esimese viie hulgas olnud kõikidel aastatel – Real Madrid seitsmel ja Manchester United 11 korral.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles