Seinaga eraldatud IT- ja äripool võivad lihtsa vaevaga teineteisest mööda rääkida ja isegi jooksvalt suheldes mitte taibata, kui väiksed on muudatused, mida tuleks soovitud eesmärkide saamiseks teha, ilma et seejaoks peaks kumbki pool midagi nullist üles ehitama. Äkki saab ära jätta ühe funktsiooni ja seeläbi kasutada teenuse baasiks midagi olemasolevat, nii meeletult aega säästes? Äkki saaks aga arendustiim lisada olemasolevasse süsteemi mingid võimekused, mis muudaks millegi uue loomise üldse ebavajalikuks?
Mida tugevamalt on kaks juhthooba omavahel ühendatud, seda suurem on tõenäosus, et need võimalused leitakse.
Äriline pool peab mõistma tehnoloogiat, IT aga kliendile pakutavat väärtust
Kõige eelneva kõrval tasub pingutada ka selle nimel, et lisaks ühise laua taga istumisele suudaks äriinimesed ja tehnoloogiainimesed teineteise valdkonda võimalikult hästi mõista. Igat pisidetaili ei saa mõistagi teise tiimi kohta lõpuni mõista ja tootejuht ei saa olla arendaja või arendaja kliendikogemuse juht, kuid teise poole kõige olulisemate teemade mõistmine muudab iga plaani loomise lihtsamaks.
Äriinimeste vaatest oleks oluline mõista, mis on tänaste tehnoloogiliste lahenduste võimalused ja piirangud ning on realistlikult saavutatav, samas kui tehnoloogiapool peaks suutma hoomata, kust tekib väärtus kliendile ja millised on klientide ootused. Kui näiteks IT-valdkonna juht ja äri valdkonna juht suudavad omavahel ilma eriliste probleemideta kuueks kuuks rollid ära vahetada, võib öelda, et tehnoloogiaüksused on edukalt laiema äriga liidetud.
See on midagi, mille poole pingutada. Ei tasu oodata, et muutused tekiks üleöö, kuid järjepidevalt kaht tihti eri äärmusesse vajuvat poolt teineteisele lähemale tuues on võimalik mõistliku ajaga jõuda punkti, kus enam ei pea küsima, mis on võimalik või miks midagi vaja on. Kõik teavad vastuseid niikuinii.