E, 2.10.2023

Maailma rikkaim inimene on taas Elon Musk

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments
Elon Musk käis mai lõpus Pekingis.
Elon Musk käis mai lõpus Pekingis. Foto: Tingshu Wang

Luksuskaupade konglomeraadi LVMH suuromanik ja juht Bernard Arnault sai olla maailma rikkaim inimene vaid mõned kuud. Sel nädalal tõusis taas esikohale elektriautode tootja Tesla suuromanik ja juht Elon Musk, kelle vara väärtuseks hindab Bloomberg 199 miljardit dollarit.

Aasta algusest on Muski vara väärtus kosunud 62,5 miljardi dollari võrra.

Teisele kohale langenud Arnaulti vara väärtus on aasta algusest kasvanud 29 miljardi dollarini.

Enam kui 100 miljardit dollarit on tervelt üheksa inimese vara väärtus. Lisaks Muskile ja Arnaultile on über-rikkad Amazoni asutaja Jeff Bezos (vara väärtus 148 miljardit dollarit), Microsofti kaasasutaja Bill Gates (128 miljardit dollarit), tarkvaragigandi Oracle asutaja Larry Ellison (116 miljardit dollarit), legendaarne investor Warren Buffett (116 miljardit dollarit) ja Google’i asutajad Larry Page ja Sergey Brin (vastavalt 113 ja 107 miljardit dollarit).

Elon Musk on ka inimene, kelle vara väärtus on sel aastal kõige rohkem kasvanud.

Teisel kohal on Facebooki asutaja ja tegevjuht Mark Zuckerberg, kelle vara väärtus on aasta algusest kosunud 53,7 miljardi dollari võrra.

Varem maailma jõukaim inimene olnud Jeff Bezose vara väärtus on aasta algusest kosunud 41 miljardi dollari, Microsofti endise juhi Steve Ballmeri vara väärtus 30,4 miljardi dollari ja Larry Page’i vara väärtus 29,7 miljardi dollari võrra.

Sel aastal on kõige enam kahanenud India tööstusmagnaadi Gautam Adani vara väärtus, keda aktivistinvestorist riskifond Hindenburg Research süüdistab ettevõtlusajaloo suurimas pettuses. Adami vara väärtus on kahanenud viie kuuga 59 miljardi dollari ehk pea poole võrra 61,5 miljardi dollarini.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles