E, 2.10.2023

Klooga, Orgita ja Märja saavad uusimal tehnoloogial töötavad katlamajad

PM Majandus
Facebook
Comments
N.R. Energy Rummu katlamaja. Foto on illustratiivne.
N.R. Energy Rummu katlamaja. Foto on illustratiivne. Foto: Erakogu/ N.R. Energy

Regionaalne soojatootja N.R Energy sõlmis lepingu arendus- ja ehitusettevõttega YIT Eesti, et rajada kolm nüüdisaegset, arhitektuurselt kõrgel tasemel katlamaja – Kloogale, Orgitale ja Märjale. Kõik kolm katlamaja valmivad selle aasta lõpuks.

Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi toel kerkivad katlamajad rakendavad Austrias välja töötatud nüüdisaegset soojatootmise tehnoloogiat ning kasutavad kõrge tarnekindluse tagamiseks toormena taastuvressurssi ehk Eesti hakkpuitu. Kõik kolm katlamaja saavad valmides «Tõhusa kaugkütte» märgise, millega tähistatakse keskkonnasõbralikke, mõistlikke ja mugavaid soojusvarustuse lahendusi.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellitud Süsinikneutraalse soojus- ning jahutusmajanduse uuringu kohaselt tagab kaugküte kõige soodsama hinna süsinikneutraalsuse eesmärgi täitmisel. Praegu üle Euroopa arutelu all oleva hoonete energiatõhususe direktiivi ülevõtmise järel ei ole fossiilkütustel töötavate küttesüsteemide kasutus enam lubatud hoonetes, mida ehitatakse, rekonstrueeritakse, renoveeritakse või mille küttesüsteeme renoveeritakse.

1997. aastal asutatud ja täielikult Eesti erakapitalil põhinev N.R. Energy varustab soojusenergiaga 19 kaugkütte võrgupiirkonda üle Eesti ning müüb soojusenergiat mitmekümnest mehitamata kaug- ja lokaalkatlamajast.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles