L, 23.09.2023

Bolt avas Tartus autojagamisteenuse

Carl-Robert Puhm
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments
Tartu abilinnapea Raimond Tamm (vasakul) ja linnapea Urmas Klaas (keskel) Bolti Drive'i avamisüritusel
Tartu abilinnapea Raimond Tamm (vasakul) ja linnapea Urmas Klaas (keskel) Bolti Drive'i avamisüritusel Foto: Triin Sööt / Bolt

Alates tänasest on võimalik Tartus kasutada Bolt Drive’i teenust.

Tartu autopark avatakse 100 sõiduautoga, mille seas on Toyota hübriidmootoriga sõiduautod CHR, Corolla, Yaris ja Yaris Cross. Samuti avatakse linnadevaheline autorent ehk Tallinnast renditud auto on võimalik jätta Tartusse ja vastupidi.

«Tartlased on jagatud autode teenust pikalt oodanud ning meil on hea meel sinna laieneda. Isiklike autode arvu kasv on Eesti linnades murekoht, mis tekitab nii ummikuid kui ka parkimisprobleeme. Autojagamisteenus pakub taskukohast ja mugavat alternatiivi isiklikule autole, lahendades samal ajal suurest autode hulgast tulenevaid probleeme linnas,» ütles Bolt Drive’i Eesti juht Henriko Aer.

Tartu linnapea Urmas Klaas tõi esile, et Tartu astub koostöös Boltiga taas ühe sammu oma kliimaeesmärkide täitmise poole. «Mugav ning kättesaadav autojagamisteenus pakub head alternatiivi isikliku sõiduki omamisele ja aitab loodetavasti piirata Tartu autostumist,» ütles Klaas.

«Tallinnas oleme näinud, et jagatud autode kättesaadavus avaldab otsest mõju inimeste liikumisharjumusele, isikliku auto müümise ja auto ostmise edasilükkamise otsustele. Autojagamisteenuse eelistamine isikliku auto asemel on seotud kahe teguriga: mugavus ja taskukohasus. Inimestele on oluline võimalus kombineerida renditeenust mugavalt teiste transpordiliikidega, näiteks ühistranspordiga, ja jagatud autode kasutamine linnas on praegu soodsam kui isikliku auto ülalpidamine,» selgitas Aer.

Sõidu maksumus sõltub valitud auto mudelist, sõidu kestusest ja teepikkusest. Autorendi hinnad algavad 0,13 sendist minuti ja 0,22 sendist kilomeetri kohta, samuti on kõikidele mudelitele seatud maksimaalne tunni- ja päevahind. Kütuse ja parkimise eest klient maksma ei pea.

Bolt Drive’i kasutamiseks peab juht olema vähemalt 20-aastane, omama B-kategooria juhiluba ja vähemalt aastast autojuhtimise kogemust. Konto loomiseks peab kasutaja läbima isikutuvastuse, selleks tuleb üles laadida foto iseendast ja oma juhiloast. Sõidu lõppedes ja sihtkohta jõudes tuleb auto parkida rakenduses märgitud parkimisalale.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles