Üldiselt on komisjoni suuniste keskmes tugev ja tulevikukindel majandus, mis tagaks keerulises geopoliitilises keskkonnas kõigi jaoks konkurentsivõime ja pikaajalise heaolu. Komisjon esitas riigipõhiseid soovitusi neljas valdkonnas: eelarvepoliitika, taaste- ja vastupidavuskavade rakendamine, energiapoliitika ning vajaduse korral struktuursete probleemide lahendamine. Kuna üldise vabastusklausli kohaldamine lõpetatakse, esitab komisjon taas ka kvantitatiivseid ja diferentseeritud riigipõhiseid eelarvesoovitusi.
Liikmesriikidel, kes on 2023. aasta kevadprognoosi alusel saavutanud oma keskpika perioodi eelarve-eesmärgi, palutakse säilitada 2024. aastal tugev eelarvepositsioon. Kõigil teistel liikmesriikidel palutakse tagada konservatiivne eelarvepoliitika, eelkõige piirates riiklikult rahastatavate esmaste netokulude nominaalset suurenemist 2024. aastal. Kõik liikmesriigid peaksid komisjoni vaates säilitama riiklikult rahastatavad investeeringud ning tagama taaste- ja vastupidavusrahastu ja muude Euroopa Liidu (EL) vahendite tulemusliku kasutuselevõtu, eelkõige rohe- ja digipöörde eesmärgil.
14 liikmeriiki – Belgia, Bulgaaria, Tšehhi, Saksamaa, Eesti, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, Läti, Ungari, Malta, Poola, Sloveenia ja Slovakkia – ei vasta komisjoni teatel eelarvepuudujäägi kriteeriumile ning 11 riigis – Küprosel, Ungaris, Saksamaal, Hispaanias, Prantsusmaal, Madalmaades, Portugalis, Rumeenias, Rootsis, Kreekas ja Itaalias – esineb makromajanduslikku tasakaalustamatust. Tšehhis, Eestis, Lätis, Leedus, Luksemburgis ja Slovakkias komisjoni hinnangul tasakaalustamatust ei esine, vaid nõrgad kohad on praegu üldiselt kontrolli all.