T, 6.06.2023

Maailma suurim tuumaelektrijaam võib jääda suletuks auto katusele jäetud paberite tõttu

PM Majandus
Facebook Twitter
Comments
Tokyo Electric Poweri Kashiwazaki-Kariwa tuumaelektrijaam Kashiwazaki linnas.
Tokyo Electric Poweri Kashiwazaki-Kariwa tuumaelektrijaam Kashiwazaki linnas. Foto: Issei Kato

Nädal pärast seda, kui Jaapani järelevalveasutused lükkasid maailma suurima tuumaelektrijaama taaskäivitamise ohutuspuudujääkide tõttu edasi, lisandus ettevõtte hädadele veel üks hooletu töötaja.

Tokyo Electric Power (Tepco), mis haldab Jaapani Niigata prefektuuris asuvat Kashiwazaki-Kariwa tuumaelektrijaama, teatas, et üks töötaja pani dokumentide virna auto katusele, enne kui ta sõitis minema ja kaotas need, kirjutab Bloomberg.

See vahejuhtum on viimane vigade seerias, mis tõenäoliselt vähendab veelgi reguleeriva asutuse usaldust Tepco vastu. Ohutuspuudujäägid ja range regulatiivne protsess on takistanud Jaapanil enamiku 2011. aasta Fukushima katastroofi järel suletud tuumareaktorite taaskäivitamist.

Riigi tuumareguleerimisamet, mis jälgib Jaapani ülejäänud 33 reaktori ohutusprotokolle, otsustas alles eelmisel nädalal, et elektrijaama tegevuse taaskäivitamine on de facto keelatud, öeldes, et ettevõtte ennetusmeetmed on ebapiisavad.

Elektrijaam avastas rikkumise, kui kohalik elanik leidis mõned paberid, mis olid seotud tulekahjude ja üleujutuste käsitlemisega. Ettevõte üritab endiselt leida 38 lehekülge dokumente, mis kaotati. Nii töötaja kui ka tema juht said hoiatuse ning Tepco teatas, et tagab, et kõik töötajad järgivad rangeid eeskirju dokumentide ja teabe firmast väljaviimise kohta.

 
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles