Uus Maa: intressitõus pole suvilaturgu oluliselt mõjutanud (1)

BNS
Copy
XX sajandi suvila.
XX sajandi suvila. Foto: Sille Annuk

Kinnisvarabüroo Uus Maa kutselise maakleri Ketlin Jundase sõnul on nõudlus suvilate vastu vaatamata ebaselgetele aegadele Tallinna-lähedastes piirkondades väga kõrge.

 

Ketlin Jundase kinnitusel on kevadine suvilamüügi hooaeg selgelt alanud ning populaarsemates kohtades on nõudlus suur ja tehingud tehakse pigem kiiresti, kui hind on õige. «Kõige populaarsem on põhjarannik – vanad kalurikülad ja suvilarajoonid, kus nõudlus ületab pakkumist. Intressitõus suvilaturgu niivõrd ei mõjutanudki, sest palju ostetakse omavahenditest,» märkis ta pressiteates.

«Samuti on väga populaarne Lääne-Harju vald – Vääna-Jõesuu, Laulasmaa, Türisalu ja Klooga. Paljud ostjad on noored, kes tahavad suveks linnast minema saada ning seda soodustab jätkuv kodukontorite võimaldamine. Ka oma aialapi pidamine on noorte seas taas populaarne,» lisas maakler.

Kõige rohkem otsitakse tema sõnul praegu 1970. aastate hästi säilinud suvilaid, näiteks klassikalisi A-kujulisi aastaringseks elamiseks renoveeritud või lihtsalt hästi säilinud hooneid, mida saab korda teha.

«Väheväärtuslikumate majade hinnad on pigem langenud, sest need tuleb lammutada ja asendada uuega, kuid ehitushind on selleks kõrge. Populaarsetes piirkondades ja väärtuslike majade puhul on hinnad jäänud endisele tasemele või pigem isegi veidi tõusnud. Näiteks maksab klassikaline suvila põhjarannikul 75 000 ja 95 000 euro vahemikus,» ütles Jundas. Odavamad, mis jäävad Lääne-Harju vallas juba pisut rohkem Laitse ja Kibuna kanti, maksavad 50 000 euro ümber.

Tagasi üles