Eesti Loots: retseptiravimite nõue väikelaevades on absurd

BNS
Copy
Ravimid apteegis. Pilt on illustratiivne.
Ravimid apteegis. Pilt on illustratiivne. Foto: Sille Annuk / Scanpix

Tervise- ja tööministri 2014. aasta määrusega kinnitatud väikelaevade meditsiinivarustuse loetelus on arsti retseptiga väljastatavad või haiglaravimid, mida AS Eesti Loots peab absurdseks, kuna ilma vastava hariduseta töötaja võib endale neid süstides karuteene teha.

Selliseid ravimeid ei saa väikelaeval olla, kui laeval ei ole arsti, sest töötaja jaoks võib ennast ise süstides olukord fataalselt lõppeda, selgitas Eesti Lootsi töökeskkonnaspetsialist Ingrid Jaanus.

Ta selgitas, et kui ta seda nimekirja apteegis näitas, öeldi talle, et selliseid medikamente nemad ei väljasta ja mõnda ravimit ei tohi isegi apteegis olla, sest neid süstitakse vaid haiglas.

Kuid Eesti Lootsi väikelaevadel käivad transpordiameti kontrollid, kes teevad ettekirjutusi. «Nemad ütlevad, et seda nemad ei tea, kas antakse apteegist neid ravimeid või mitte, kuid kui on kirjas, siis nemad seda ka nõuavad,» nentis Jaanus.

Ta leiab, et selline nimekiri on nonsenss. «Tuleks panna kokku nimekiri käsimüügi esmatarberavimitest või mida on võimalik osta apteegist, mitte nii, et me peame otsima arsti, kes need ravimid välja kirjutaks. Kui töötajal ei ole meditsiiniharidust, siis on mõeldamatu, et ta hakkab kolleegile süsti tegema – see võib väga kurvalt lõppeda,» põhjendas Jaanus.

Riigile kuuluv Eesti Loots lõpetab 1. juulist tegevuse ning vähemalt osa selle töötajaid asub tööle riigilaevastikus.

Tagasi üles