Ööl vastu reedet käivitub Tallinnas ööbusside pilootprojekt

PM Majandus
Copy
Tallinna linnaliinibuss. Pilt on illustratiivne.
Tallinna linnaliinibuss. Pilt on illustratiivne. Foto: Tairo Lutter

Alates 19. maist käivitub Tallinnas neljakuuline ööbussiliinide pilootprojekt, mis kestab 17. septembrini. Pannakse käima neli liini, mis sõidavad öösiti reedest pühapäevani.

Ööbussiliinide alguspeatus on Balti jaamas maakonnaliinide peatuses ning need hakkavad väljuma reedest pühapäevani 30-minutilise intervalliga kell 00.30–5.

Bussiliin nr 91 hakkab sõitma Mustamäe, nr 92 Väike-Õismäe, nr 93 Pelguranna ja nr 94 Priisle suunal. Ööbussid teenindavad liine mõlemas sõidusuunas ning pärast sihtkohata jõudmist sõidavad Balti jaama tagasi.

Pärast ringi ümber vanalinna sõidab bussiliin nr 91 sarnaselt trolliliinile nr 3, buss nr 92 sõidab sarnaselt bussiliinile nr 42, buss nr 93 sõidab sarnaselt bussiliinile nr 40 ja buss nr 94 sarnaselt bussiliinile nr 68.

Tallinlastele on sõit tasuta, teistele sõitjatele kehtib tavapärane piletihind.

Turvalisuse tagamiseks on Tallinna Linnatranspordi ASil leping turvafirmaga, kellega on juhtidel raadioühendus. Kui tekib probleeme, mille lahendamiseks on vaja turvatöötajate abi, siis saavad juhid patrulliga ühendust võtta ja nad saavad vajadusel reageerida ja appi tulla olukorda lahendama.

Tagasi üles