Revoluti juhid on alustanud Ühendkuningriigi ründamist ärikohana, öeldes, et nad ei kaalu enam Londonit aktsiate avalikuks pakkumiseks ega aktsiate noteerimiseks.
Revolut kritiseerib Ühendkuningriiki ning ei plaani seal IPOt teha
Ettevõtte juhatuse esimees Nik Storonsky ja tehnoloogiajuht Vlad Yatsenko rääkisid intervjuus Times of Londonile, et Suurbritannia regulatiivne keskkond piirab neid ja Brexiti järel on Londoni atraktiivsus kadunud. Ettevõte taotles Suurbritannia panganduslitsentsi juba 2021. aastal ning ootab jätkuvalt Inglise Panga Prudential Regulation Authority otsust.
«Ootad sealt kirju kuid,» ütles Stroronsky. «Moodsas maailmas ei tegutse ärid sellistes oludes.»
Storonsky ütles, et aktsiate avalikul pakkumisel eelistatakse USAd. «Suurbritannias on raske äri ajada, börs on vähem likviidne ja ma ei näe sellel mingit mõtet,» lausus ta.
Selline pahameelepahvak tuli ettevõttele raskel ajal. Üks Revoluti aktsionär vähendas oma investeeringu väärtust Suurbritannia finantstehnoloogiasse raamatupidamises 46 protsendi võrra, mis on selgeim indikaator sellest, kui ettevaatlikuks on investorid muutunud finantstehnoloogia sektori suhtes.
Kuigi ettevõte väidab, et jõudis esimest korda 2021. aastal kasumisse, on lükatud aastaaruande avaldamist edasi, kuna audiitor ei saa kinnitada, et ligi kolm neljandikku tuludest oleks «täielik ja õigesti arvestatud». Storonsky ütles, et see teema on nüüd lahenenud.
Need kommentaarid häbistavad Ühendkuningriigi valitsust, kes on pikalt pidanud finantstehnoloogiaettevõtteid, eriti Revoluti, oma kroonijuveeliks. Sellega loodeti puhuda elu sisse Brexiti-järgses seisakus Londoni kapitaliturule.
Brexit sai samuti kriitikaosaliseks, kuna Ühendkuningriigis on tekkinud talendiprobleem. Yatsenko ütles, et nad on suurendanud Euroopas töötajate arvu, kuid see ei käi Ühendkuningriigi kohta, vahendab Bloomberg.