L, 30.09.2023

Restoranigiid Michelin käib taas Eesti restoranides luurel

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook
Comments
Michelini tärniga pärjatud Restoran 180° Tallinnas Noblessneris
Michelini tärniga pärjatud Restoran 180° Tallinnas Noblessneris Foto: Madis Veltman

25. mail avaldab maailmakuulus restoranigiid Michelin need Eesti restoranid, kes sel aastal giidi pääsevad. Siis ühtlasi selgub, millised Eesti restoranidest on Michelini hinnangul taseme säilitanud ja kas Eestisse tuleb Michelini tunnustusega restorane ja tärne juurde.

EASi ja KredExi ühendasutus sõlmis lepingu Micheliniga 2022. aasta veebruaris. See riiklik leping oli eelduseks Eesti esimeste Michelini tunnustusega restoranide väljakuulutamisele mullu mais. Aasta eest pääses Eestist Michelini giidi kokku 31 restorani, neist kaks, NOA Chef’s Hall ja 180°, pälvisid Michelini tärni.

«Kõik on Michelini tööpõhimõtetele vastavalt taas viimase hetkeni salajane. Võime vaid oletada, et ilmselt on Michelini inspektorite testimised lõpusirgel,» ütles ühendasutuse turismijuht Rainer Aavik. Aaviku sõnul ei selgu ka seekord mitte midagi enne 25. maid, sest Michelini usaldusväärsus ja rahvusvaheline prestiiž põhineb täielikul sõltumatusel. «Teame vaid seda nappi infokildu, et 25. mail on nendelt oodata Eesti ja rahvusvahelistesse kanalitesse saadetud teadet, millised Eesti restoranid giidi pääsesid.»

Aavik lisas, et juba korduvalt giidi pääsemise fakt ise on restoranide jaoks omaette kvaliteedimärk.

Praeguseks on teada niipalju, et Michelin plaanib teate Eesti restoranide kohta saata 25. mai ennelõunal. Michelini avaldatud pressiteade on ühtlasi kutse: kõik need restoranid, kes näevad oma nime hommikul avaldatud pressiteates, on õhtul oodatud ühendasutuse turismiosakonna korraldatud vastuvõtule Tallinnas. Seal antakse üle uued Michelini tahvlid ning tärnirestoranide peakokad saavad selga Michelini peakokajakid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles