Ühendkuningriik takistab Microsofti ülevõtmisplaane. Microsoft reageeris ärritunult, süüdistades Brexitit ja kiites ELi investeerimiskliimat.
Microsoft: EL on äritegevuse jaoks atraktiivsem koht kui ÜK
Microsofti juhi Brad Smithi sõnul on Brexit muutnud Suurbritannia investeerimiskohana oluliselt vähem atraktiivseks. USA tarkvaragigandi asepresident reageeris Ühendkuningriigi konkurentsiameti CMA otsusele blokeerida Microsofti poolt videomängufirma Activision Blizzardi ülevõtmine.
«Siin on selge sõnum - Euroopa Liit on äritegevuse jaoks atraktiivsem koht kui Ühendkuningriik,» ütles Smith neljapäeval avaldatud intervjuus BBC-le. Ta kurtis, et CMAs ei taheta rääkida ning, et see on teisiti ELiga, kellega peetakse läbirääkimisi kohanduste üle.
CMA oli kolmapäeval otsustanud ülevõtmist mitte heaks kiita. Nad põhjendasid seda murega, et umbes 69 miljardi dollari suurune tehing võib moonutada konkurentsi pilvemängude kasvaval turul. CMA juht Sarah Cardell lükkas Smithi kriitika tagasi, öeldses BBC-le, et amet tegutses Ühendkuningriigi inimeste, ettevõtete ja majanduse huvides.
CMA vastuseis ei ole ainus takistus, mis tehingu ees seisab. USAs andis reguleeriv asutus FTC sisse hagi, et blokeerida 2022. aasta alguses väljakuulutatud suurim ülevõtmine selles sektoris. ELi monopolivastase järelevalveameti otsust ei ole veel langetatud. Ülevõtmiseks on vaja USA, ELi ja Ühendkuningriigi ametiasutuste rohelist tuld.
Activision on tööstuses tuntud suure tuluga arvutimängude nagu «World of Warcraft» või mobiilimängu «Candy Crush» poolest. Microsoft soovis tugevdada oma videomängude äri, samuti müüb ettevõte Xboxi mängukonsoole.
Ülevõtmise plaan õhutas teatud kartusi, kas vanu klassikalisi mänge võib varsti mängida ainult teatud seadmetes. Kuid kontsern oli öelnud, et nad plaanivad pakkuda selliseid mänge nagu «Call of Duty» Sony ja Nintendo konkureerivatel platvormidel vähemalt kümme aastat. Activision Blizzardi uusi mänge võidakse seevastu luua üksnes Xboxi tarbeks.