Tallinki käive kasvas, kahjum kahanes

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Copy
Tallinkile kuuluv Isabelle Tallinna sadamas. Laev sai tuntuks Ukraina põgenike majutuspaigana
Tallinkile kuuluv Isabelle Tallinna sadamas. Laev sai tuntuks Ukraina põgenike majutuspaigana Foto: Mihkel Maripuu

Tallink Grupp avaldas täna börsile aasta esimese kvartali auditeerimata majandustulemused, mis näitavad kontserni stabiilset tulemust traditsiooniliselt majandusaasta kõige keerulisemas, turismi madalhooaja kvartalis.

Kvartali jooksul vähenes kontserni auditeerimata kogukahjum märgatavalt võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, moodustades 5,4 miljonit eurot (mullu oli kvartali puhaskahjum 40 miljonit eurot). Auditeerimata konsolideeritud kogutulu paranes samuti mullusega võrreldes, moodustades 171,2 miljonit eurot (mullu 106,1 miljonit eurot).

Grupi auditeerimata kasum enne intresse, makse ja kulumit (EBITDA) paranes eelmiste aastatega võrreldes tublisti, ulatudes esimeses kvartalis 27,1 miljoni euroni (-11 miljonit eurot mullu samal ajal).

Kontsern investeeris esimeses kvartalis 11,5 miljonit eurot, lõviosa kulus kolme laeva tehnilistele hooldustele ning tehnoloogilistele uuendustele ja rohelahendustele. Mullu esimeses kvartalis, moodustasid investeeringud 8,9 miljonit eurot.

Kontserni tulu laevaliinide käitamisest suurenes mullusega võrreldes, moodustades 124,5 miljonit eurot (91,4 miljonit eurot mullu esimeses kvartalis). Ettevõtte 15 laevast 6 olid esimeses kvartalis ja on ka praegu renditud erinevatesse maailma paikadesse ning see tõstis laevade väljarentimisest saadud tulu mullusega võrreldes enam kui üheksa korda – 30,3 miljonit eurot (2,9 miljonit eurot mullu samal ajal). Järgmise nädala lõpus ootab ees ka laeva Star väljarentimine.

Tallink hoiab tugevat likviidsuspuhvrit, mis moodustab 231,5 miljonit eurot ning koosneb sularahast ning kasutamata krediidivahenditest.

«Võime 2023. aasta esimese kvartali majandustulemustega, mis on minimaalses kahjumis, rahule jääda, sest see on meie jaoks iga majandusaasta kõige keerulisem kvartal,» kommenteeris Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

«See tulemus näitab stabiilsust. Kvartali teise kuu lõpus oli lootust, et märtsi lõpuks on võimalik ka nulli või isegi minimaalsesse kasumisse jõuda, kuid erinevad arengud ja mõne tegevusvaldkonna tulemused andsid kokkuvõttes kvartali tulemuseks siiski väikese kahjumi,» lausus Nõgene.

Nõgene loetles, et Tallinki laevastiku uusim liige MyStar teeb häid tulemusi Tallinna-Helsingi liinil; Baltic Princessil on rohkem reisijaid; Baltic Queeni klientide arv liigub tõusuteed ning pandeemiaeelsete reisijate arvude suunas.

«Väljakutse, mille pidime lahendama Tallinna-Helsingi liinil seoses kolme shuttle-laeva kasumlikkusega lahenes hiljuti, kui laevale Star sai sõlmitud pikaaegne prahileping. Lisaks Starile sai hiljuti sõlmitud uus pikaaegne rendileping ka laevale Isabelle, mis siirdub veel sel aastal Kanadasse,» sõnas Nõgene, kelle hinnangul on laevade rentimine suureks abiks hooajaliste riskide maandamisel.

Tallinki jaoks algab nüüd kõige töisem kvartal ja selleks on tehtud ettevalmistusi – läbi viidud laevade korraline tehnohooldus, mais-juunis uuenevad pardateenused ja -pakkumised laevakauplustes, restoranides ja teeninduspunktides jm, ning kõik neli Tallinki hotelli Tallinnas ja Riias on avatud ja ootavad külastajaid.

Tagasi üles