Ei saa ka jätta märkimata, et tänu veidi ebaõnnestunud katsele said paljud töötajad teadlikumaks selles suhtes, millised õngitsuskirjad päriselt välja näevad ja kuidas neist teadaandmine tegelikult töötama peaks.
Täna kasutame simuleeritud rünnakute läbiviimiseks automaatset süsteemi, kus uus õngitsuskiri jõuab postkasti iga 7–14 päeva tagant. Kõik töötajad ei saa kirja üheaegselt ning ka kirjade sisu on erinev, tagades nii, et raporteerimine tuleneb päriselt petukirja äratundmisest, mitte lihtsalt sellest, et keegi kolleegidest kohvinurgas seekordse õppuse olemuse välja rääkis.
Praktilised õppused ei pea e-kirjadega piirduma
Kuigi simuleeritud õngitsuskirjad on üks kõige lihtsamaid viise töötajate testimiseks, siis ei tasu võimalusel vaid nendega piirduda. Erinevaid praktilisi teste on palju ning kui ressursse jätkub, siis tasub nendega tegeleda.
Headeks valikuteks on näiteks füüsilise turvalisuse testid, mis võivad hõlmata nii territooriumile «nakatunud» mälupulkade vedelema jätmist ja vaatamist, kas keegi need oma arvutisse pistab, kuni kollase vesti testini välja. Viimase puhul peaks keegi «suvaline» selga panema kollase vesti ja haarama kätte redeli, väitma, et on näiteks suitsuanduri kontrollija ja jalutama sisse serveriruumi või tundlikke andmeid sisaldava tööarvuti poole. Suuresti on füüsiliste testide puhul piiriks fantaasia.
Testida tasub ka turvatiimi ja tänaseks ülesehitatud süsteeme. Näiteks tasuks kontrollida, kui hästi suudavad küberturbemeeskonnad rünnakuid tuvastada ja kuidas pärast «intsidendi» toimumist sellega toime tullakse. Ka siin on ohtralt ruumi fantaasiale, sest pärispahalastel õelatest mõtetest puudust pole. Mida raskem õppustel, seda kergem lahingus.