Tallinna lennujaama reisijate arv ületas esimest korda koroonaeelse taseme

Toimetas Carl-Robert Puhm
Copy
Lennukile minek Tallinna lennujaamas.
Lennukile minek Tallinna lennujaamas. Foto: Jarek Jõepera/Tallinna lennujaam

Märtsis teenindati Tallinna lennujaamas 232 951 reisijat, mida on 35 protsenti rohkem võrreldes eelmise aasta märtsiga ja mis on kõigi aegade parim märtsi tulemus.

Ühtlasi ületas reisijate arv märtsikuus esimest korda 2019. aasta reisijate arvu, mis on märgiline tähis nõudluse taastumise kohta, teatas Tallinna Lennujaam. ACI Europe'i (Airports Council International) viimase prognoosi järgi oodatakse Euroopas tervikuna reisijate arvu taastumist pandeemia-eelsele tasemele alles 2025. aastal.

Märtsis toimusid Tallinnast regulaarlennud 33 sihtkohta ja lendude keskmine täitumus oli 72 protsenti. Märtsi lõpus taastus regulaarühendus mitmesse suvesihtkohta: airBaltic alustas lende Nice’i Prantsuse Rivieral ja Türgi lennufirma Sunexpress alustas hooajalisi lende Vahemere-äärsesse Antalyasse. Kõige rohkem reisijaid oli airBalticul ja Ryanairil (mõlemal 21 protsenti turuosast). Tellimuslendude sihtkohtadest jätkusid lennud Egiptusesse, Kanaari saartele ja Milanosse.

«Tallinna lennujaama reisijate arvu taastumine on meie jaoks eriti oluline saavutus, sest teised siinse piirkonna lennujaamad on ACI raporti «Riikide lennuliikluse võrdlus 2019 aastaga» põhjal veebruari seisuga pandeemiaeelsest reisijate numbrist 10 kuni 28 protsenti maas,» märkis Tallinna Lennujaama juhatuse liige Eero Pärgmäe.

Reisijate arv regionaalsetes lennujaamades oli märtsis 4991. Kõige rohkem reisijaid teenindati Kuressaares, kus võrreldes mullusega kasvas reisijate arv 27 protsenti ja kokku teenindati 3460 reisijat, kellest valdav enamik kasutas regulaarlende Tallinna ja Kuressaare vahel.

Kärdla lennujaama läbis 1026 reisijat, mis teeb sellest läbi aastate suurima reisijate arvuga märtsikuu. Sellele aitas kaasa varasemast suurema lennuki kasutuselevõtt Kärdla–Tallinna liinil aasta alguses. Ruhnus teenindati 263 reisijat, Pärnus 169 reisijat ja Tartu lennujaamas 72 reisijat. Kihnu lennuvälja kasutas üks reisija.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles