P, 1.10.2023

Rahandusminister määras Eesti Energia nõukogust tagandatud liikmele asendaja

BNS
Facebook
Comments 1
Rahandusminister Annely Akkermann
Rahandusminister Annely Akkermann Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Rahandusminister Annely Akkermann nimetas eelmisel nädalal Eesti Energia nõukogust tagasi kutsutud rahandusministeeriumi ametniku Toomas Porgandi asemel nõukogu liikmeks Kaur Kajaku.

Kajak on rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsler. Tema volituste pikkus on kolm aastat.

Porgandi tagasikutsumise taga oli nõukogu ja rahandusministri erimeelsus Eesti Energia äsja lahkunud juhtkonna tasudes.

Akkermann ütles eelmisel nädalal Postimehele, et Eesti Energia nõukogu ei informeerinud teda lahkuvale juhatusele määratud preemia suurusest. «Oleks olnud otstarbekas aegsasti informeerida üldkoosolekut [rahandusministrit – toim.], ta on rahandusministeeriumi ametnik ja üsna hästi kursis, millistel tingimustel on avalikus sektoris töötajad tasustatud,» põhjendas Akkermann Porgandi tagasikutsumist.

«Nõukogu tegi otsused kuu aega varem, kui mina sellest teada sain,» lisas ta.

Akkermann möönis, et Eesti Energia nõukogu pole rikkunud riigivaraseadust, mis lubab maksta kuni nelja kuupalga suuruse preemia ja tasuda kuni 12-kuulise ärikeelu eest.

«See on tegelikult detail, Eesti Energia on väga hea ettevõte, lahkuva juhatuse all on ettevõte hästi arenenud ja tulemuslik,» lausus Akkermann. «Aga sellised väikesed detailid, milles peitub saatan, tuleb kaugelt ära tunda ja aegsasti lahendada, mitte minna laupkokkupõrkesse,» toonitas ta.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles