Energiafirma juhid said preemiat võlakirja päästmise eest (4)

Andrus Karnau
, ajakirjanik
Copy
Rahandusminister Annely Akkermann Eesti Energia peakontoris teel juhatuse vahetuse puhul korraldatud vastuvõtule.
Rahandusminister Annely Akkermann Eesti Energia peakontoris teel juhatuse vahetuse puhul korraldatud vastuvõtule. Foto: Tairo Lutter

Eesti Energia nõukogu maksis sel aastal kaks korda juhatusele tulemustasu ehk preemiat: veebruaris said juhid kolm kuupalka 2022. aasta hea töö eest ja märtsi lõpus selle aasta alguse hea töö eest.

Eesti Energia pole Hando Sutteri kuupalga suurust kunagi avalikustanud. Postimehe arvutuste järgi on see 18 600 eurot, teistel juhatuse liikmetel aste väiksem.

Eesti Energia nõukogu esimees Anne Mere saatis reedel rahandusminister Annely Akkermannile kirja, milles vastas kõikidele süüdistustele. Kirjast selgub, et pea- ja rahandusministri etteheited firmale pole olnud korrektsed. Enamasti on olukord ettevõttes teistsugune, kui ministrid on sellest rääkinud. Sealhulgas pole Elektrilevi jätnud investeeringuid tegemata ja inimeste rahulolu Eesti Energiaga pole vähenenud. Narva jaamadega on aga selline lugu, et need on juba vanad ega jaksa aasta ringi töötada ka siis, kui peaminister käsib. Raud on vana, sõja tõttu ei saanud ka enam Venemaalt varuosi ega insenere parandama kutsuda.

Tagasi üles