P, 28.05.2023

Itaalia keelas ChatGPT seoses andmekaitse muredega

Facebook Twitter
Comments
ChatGPT logo.
ChatGPT logo. Foto: Stefani Reynolds

Itaalia teatas reedel, et keelab andmekaitse muredega seoses ajutiselt ChatGPT, olles esimene lääneriik, mis menuka AI juturoboti vastu selliseid meetmeid on võtnud.

Itaalia andmekaitseamet teatas, et juturoboti loojal, USA ettevõttel OpenAI, ei ole õiguslikku põhjendust «isikuandmete massiliseks kogumiseks ja ladustamiseks algoritmide «treenimise» eesmärgil».

Läinud aastal avaldatud ChatGPT on põhjustanud üleilmset furoori, kuna suudab genereerida hetkega esseid, laule, artikleid ja muud.

Kriitikud kurdavad aga, et pole selge, kus kohast ChatGPT ja selle konkurendid oma andmeid saavad või kuidas neid töödeldakse.

Ülikoolid ja osa haridusvõime on juturoboti kasutamise keelanud, kuna kardetakse, et õpilased võivad kasutada neid tööde kirjutamiseks.

Sel nädalal allkirjastasid sajad eksperdid ka avaliku kirja, kus nõuti uute võimsate AI süsteemide arendamise ajutist peatamist, kuna need võivad «kujutada sügavat ohtu ühiskonnale ja inimkonnale».

Kiri oli vastus OpenAI avaldatud GPT-4-le, mis on juturoboti võimsam versioon ja mille andmete algupära on veelgi vähem läbipaistev.

OpenAI ei ole Itaalia otsust veel kommenteerinud.

 
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles