T, 3.10.2023

LHV ja Swedbank hakkavad laenu pakkuma 0-protsendilise pangamarginaaliga

Carl-Robert Puhm
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments 3
LHV pank, Swedbank
LHV pank, Swedbank Foto: Kollaaž

LHV ja Swedbank hakkavad A-energiaklassi kodude ostuks või ehitamiseks pakkuma kodulaenu intressimääraga 0 protsenti + 6 kuu euribor. LHV puhul kehtib soodusintress ühe aasta, Swedbank peibutab huvilisi kaheaastase perioodiga.

Kui LHV laenupakkumist saab kasutada vaid A-energiaklassiga kodude soetamiseks või ehitamiseks, siis Swedbanki laenu puhul on finantseeritavate tegevuste hulk laiem. Swedbanki eripakkumise abil saavad eraisikud ja ettevõtted rahastada päikesepaneelide ja keskkonnasõbralike autode (CO2 heitmete tase kuni 50 g/km) ostu, samuti parandada energiatõhusust ning kasutada muid jätkusuutlikke lahendusi. Päikesepaneelide laenule seejuures euribori ei lisandu ehk selle laenu puhul ongi koguintress kaheks aastaks 0 protsenti.

Samas tuleb arvestada, et soodusperioodi möödudes rakendub Swedbanki päikeseparkide laenule tavapärane 4,9-protsendiline intress. Kui aga päikesepaneelide laenu võttagi kuni kaheks aastaks, on võimalik intressi maksmisest sootuks pääseda, kinnitas Swedbanki kommunikatsioonijuht Martin Kõrv Postimehele.

LHV kodulaenu pakkumise eripära Swedbankiga võrreldes on see, et sooduspakkumise lõppedes rakendub kodulaenule ühetaoline pangamarginaal, milleks on 1,79 protsenti + 6 kuu euribor. Swedbank hinnastab rohelisi kodulaene aga projektipõhiselt, mistõttu võib soodusperioodi lõppedes kujuneda nende baasmarginaal konkurendi pakutavast 1,79 protsendist nii suuremaks kui ka väiksemaks.

Swedbanki eraisikute panganduse juhi Tarmo Ulla sõnul on panga soov sellise sammuga anda oma panus Eesti majanduse arengusse ehk vähendada energia- ja elektrikulusid, edendada energiasäästlikumate elamute ja tootmishoonete ehitamist ning suurendada energiasõltumatust.

LHV eraisikute finantseerimise juhi Catlin Vatseli sõnul soovib ka LHV, et koduostjatel oleks motivatsioon teha kõige keskkonnasõbralikumaid otsuseid ka keerulisemal ajal. «Kui eelmisel aastal moodustas roheline kodulaen kõigist LHV antud eluasemelaenudest 15 protsenti, siis kinnisvaraturu muutuste tuules on sel aastal A-energiaklassi kodude ostude hulk langenud üheksale protsendile,» kommenteeris Vatsel.

Jätkusuutlike eesmärkide saavutamiseks võetavaid laene ja liisinguid saavad eraisikud taotleda Swedbanki internetipangas kuni 30. septembrini. LHV pakkumine kehtib kuni aprilli lõpuni.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles