N, 1.06.2023

Eesti Gaas laieneb Läti kodugaasiturule

BNS
Facebook Twitter
Comments
Eesti Gaas.
Eesti Gaas. Foto: Eero Vabamägi

Eesti Gaas plaanib alustada mais avaneval Läti maagaasi jaeturul tegutsemist ning võtta Eestiga võrreldes neli korda suuremal turul arvestatava turuosa.

«Kui Eestis kasutab maagaasi 100 000 leibkonda, siis Lätis umbes 400 000. Ettevõtetele oleme Lätis gaasi müünud viimased viis aastat, nüüd tahame osa saada vabanevast koduturust. Saame kliendile pakkuda paremat hinda ja kindlamat tarnet, kuna ostame gaasi ise suurtes kogustes otse lääne tootjatelt,» märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik pressiteates.

Kaasiku sõnul tuleb 70 protsenti ettevõtte müügist praegu välisturgudelt ning see number kasvab sisuliselt iga päevaga. «Edukas laienemine on meil võimaldanud kasvada Balti-Soome piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks. Jätkame gaasi kõrval ka teiste energiatoodete arendamist ja pakkumist – «Eesti Gaas» pole enam ammu ainult «Eesti» ja vaid «gaas»,» lisas ta.

Eesti Gaas on sõlminud veeldatud maagaasi (LNG) terminalidega kokkulepped käesoleva aasta sügiseni kokku kümne gaasilaeva toomiseks – kolm tarnet Ameerika Ühendriikidest ja Norrast on juba jõudnud jaanuaris ja märtsis Leedu Klaipeda sadamasse ning kevadsuvel tuleb veel seitse Soome Inkoo sadamasse. Eelmisel aastal hankis Elenger oma klientidele viis suurt laevatäit gaasi Klaipeda sadama kaudu.

Märtsi alguses teatas Eesti Gaas laienemisest Poola, kus ettevõte müüb gaasi nii otse lõpptarbijale kui hulgi edasimüüjale ning kaupleb kohalikul gaasibörsil.

Eesti Gaas pakub klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ning haldab riigi suurimat gaasivõrku. Ettevõte tegeleb aktiivselt rahvusvahelise energiakaubandusega ning arendab taastuvenergiaportfelli, tootes ja müües päikeseenergiat ja rohegaasi.

Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all. Kontsernil on kokku 50 000 klienti.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles