N, 1.06.2023

Eesti kalandussektor saab kõrgete elektrihindade hüvituseks miljoneid eurosid

Toimetas Carl-Robert Puhm
Facebook Twitter
Comments
Põlula kalakasvatus.
Põlula kalakasvatus. Foto: Vladislav Musakko

Vesiviljelusega või kalapüügi- ja vesiviljelustoodete töötlemisega tegelevad ettevõtted saavad taotleda kallinenud elektri tõttu tekkinud lisakulu hüvitamist, kompenseerimise eelarve on ligi 5 miljonit eurot.

Maaeluminister Urmas Kruuse selgitas, et erakorralise toetuse eesmärk on leevendada Venemaa Föderatsiooni sõjalisest agressioonist Ukraina vastu tingitud negatiivseid mõjusid kalanduses. «Kindlasti peab säilima kalandusega tegelevate ettevõtjate konkurentsivõime, sest ka nemad on osa meie riigi toiduvarustuskindlusest,» põhjendas maaeluminister.

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) kodulehelt saavad alates 29. märtsist kuni 5. aprillini taotleda toetust vesiviljelusega või kalapüügi- ja vesiviljelustoodete töötlemisega tegelevad ettevõtjad. Hüvitatakse 2022. aasta 1. märtsist kuni 31. detsembrini ostetud elektri hinna tõusust tekkinud lisakulu.

Lisakulu hüvitis iga tarbitud elektri megavatt-tunni kohta on 82,55 eurot. Ettevõtjatele elektrihinna lisakulu kompenseerimise eelarve on ligi 5 miljonit eurot ning ühe taotleja kohta hüvitatakse kuni 200 000 eurot. Erakorralist toetust kalandussektorile antakse Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi rakenduskava kaudu, sellest 75 protsenti makstakse fondi eelarvest ning 25 protsenti Eesti riigieelarvest.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles