Seega barista finantsvabaduse plussideks on töökoormuse langus, ise oma töögraafiku ja töö iseloomu valimine, tegelemine millegagi, mis toob veidi raha sisse ja on ühtlasi mingil moel ka paeluv.
5. Aeglane finantsvabadus
Aeglane finantsvabadus (slow FIRE) on midagi sellist, kus selle poole püüdlejad üritavad tasakaalustada nii teekonda finantsvabaduseni kui ka finantsvabaduse saavutamist. Teisisõnu, oluline ei ole mitte ainult lõppsiht ja selleni võimalikult kiiresti jõudmine, vaid ka teekond ise.
Sageli tähendab see seda, et me ei loobu elu lihtsatest rõõmudest ja ka väikestest luksustest – hea söök restoranis, mingid meile meeldivad ja raha nõudvad hobid, mõningane reisimine.
Me teame, kuhu suunas me liigume, meil on olemas finantsplaan ja oleme oma tegemistes finantsiliselt distsiplineeritud. Samas ei keela endale ebavajalikke kulutusi. Säästame tuleviku tarbeks, kuid samal ajal elame ka tänases päevas.
Nagu isegi aru võite saada, siis see tundub kõige tervislikum, mõnes mõttes ka kõige jätkusuutlikum ja kõige vähem potentsiaalset kahetsustunnet tekitav variant.
Kui ma täna peaks ennast kusagile liigitama, siis just siia. Mul on oma rahalisest seisust selge ülevaade, tean, mida pean igal kuul tegema, et saavutada oma investeerimiseesmärke, aga samas naudin ka praegust hetke ning olen valmis tegema tuleviku hüvanguks ka suuremaid kulutusi.
Kusagil kaugel terendab ikka täieliku finantsvabaduse unistus, kuid teisalt on see pidevalt pisut muutuv ja konkreetset kuupäeva, mil soovin jalad 100 protsenti seinale visata, ei ole. Samuti ka tegelikult tahtmist tööst või ettevõtlusest täielikult loobuda.