Bill Gates: Tehisintellekt on viimaste aastakümnete kõige revolutsioonilisem tehnoloogia (2)

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Copy
Microsofti kaasasutaja Bill Gates.
Microsofti kaasasutaja Bill Gates. Foto: Alex Wong

Microsofti kaasasutaja ja maailma üks jõukamaid inimesi Bill Gates usub, et tehisintelligents on kõige revolutsioonilisem tehnoloogia, mida ta viimastel aastakümnetel näinud on. Tema sõnul on samaväärsed arvuti, mobiiltelefonid ja internet.

«Tehisintellekti arendamine on fundamentaalselt sama tähtis kui mikroprotsessori, personaalarvuti, interneti ja mobiiltelefoni loomine,» kirjutas Gates teisipäeval oma blogipostituses, mille pealkirjastas «Tehisintellekti (AI) ajastu on alanud». Terved tööstusharud orienteeruvad selle ümber. Ärid hakkavad üksteisest eristuma selle poolest, kui hästi nad seda (tehisintellekti) kasutada suudavad, lisas ta.

Nii Gates kui ka paljud teised tehnoloogiaspetsialistid on arutlenud aastaid AI erinevate võimaluste üle. Debatid intensiivistusid alates möödunud aasta novembrist, mil idufirma OpenAI tõi avalikkuse ette tehisintellektil töötava vestluskeskkonna ChatGTP.

Tehisintellekti all mõeldakse eelkõige arvutite võimet suurtest andmemassiividest õppida ning inimmõtlemist matkida.

«AI tekkimine vabastab inimesed, et nad saaksid teha, mida tarkvara mitte kunagi ei suuda – näiteks õpetamine, patsientide eest hoolitsemine ja vanurite toetamine,» kirjutas Gates. Ta kirjutas ka, et AI võimaldab aidata teadlasi vaktsiinide väljatöötamisel, õpetada tudengitele matemaatikat ning asendada töökohti valdkondades, nagu müük ja raamatupidamine. Gates arvab, et ühel päeval võib tehisintellekt käia läbi inimese kõik personaalsed e-kirjad ning koostada selle põhjal tema koosolekute ajakava.

Märksõnad

Tagasi üles