Šveitsi pankasid kahtlustatakse oligarhide abistamises sanktsioonidest kõrvalehoidmises (1)

PM Majandus
Copy
UBS panga logo.
UBS panga logo. Foto: MICHELE LIMINA/AFP/Scanpix

USA justiitsministeerium uurib, kas Šveitsi pankade UBS ja Credit Suisse töötajad aitasid sanktsioneeritud Vene oligarhidel USA majandussanktsioonidest kõrvale hiilida, kirjutab Bloomberg.

 

Taotlustes on USA ametivõimud palunud pankadel selgitada, millised pangatöötajad tegelesid nende Venemaa kodanike asjaajamistega, kes on vahepeal sanktsioonide nimekirja kantud, ning kuidas pangad on nende klientide tausta viimastel aastatel uurinud.

Selgitustaotlused saadeti enne seda, kui UBS teatas märtsi alguses kriisis oleva konkurendi Credit Suisse'i ülevõtmisest. Bloombergi andmetel on USA justiitsministeerium saatnud ka USA pankadele selgitustaotlusi.

Sarnaselt Euroopa Liidule on ka Ameerika Ühendriigid kehtestanud majandussanktsioonid mitmete Venemaa režiimiga seotud isikute suhtes seoses Ukraina sõjaga. Sellest ajast alates on USAs ilmnenud juhtumeid, kus ametivõimud kahtlustavad inimesi selles, et nad aitavad oligarhidel sanktsioonidest kõrvale hoida.

Bloombergi teatel on juba esitatud süüdistus Briti ärimehele ja USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) töötajale, keda kahtlustatakse selles, et nad aitasid oligarh Oleg Deripaskal sanktsioonidest kõrvale hoida.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles