Kas järgmine pangakrahh tabab Deutsche Banki? Aktsiad langevad kolmandat päeva järjest

PM Majandus
Copy
Deutsche Banki peahoone Frankfurdis.
Deutsche Banki peahoone Frankfurdis. Foto: KAI PFAFFENBACH/REUTERS/Scanpix

Deutsche Banki aktsia langes täna 13 protsenti ja on sel kuul kaotanud enam kui viiendiku oma väärtusest.

Credit Suisse'i erakorraline päästmine UBSi poolt pärast USA Silicon Valley panga kokkuvarisemist on vallandanud investorites nakkusliku mure panganduse pärast. Sellele andis hoogu USA Föderaalreservi kolmapäevane otsus intressitõusu kohta.

Deutsche Banki aktsiad langesid reede hommikul, pärast neljapäevaõhtust krediidiriski vahetustehingute tõusu, üle 13 protsendi. Krediidiriski vahetustehingud – ettevõtte võlakirjaomanike maksejõuetuse vastu kindlustamise vahend – tõusid neljapäeva õhtul eelmise päeva 142 baaspunktilt 173 baaspunktini.

Šveitsi ja teised maailma regulaatorid ning keskpangad lootsid, et Credit Suisse'i kodumaisele konkurendile müümise vahendamine aitab turge rahustada, kuid investorid ei ole veendunud, et tehingust piisab sektori stressi ohjeldamiseks.

Deutsche Banki täiendavad esimese astme (AT1) võlakirjad – varaklass, mis jõudis pealkirjadesse sel nädalal pärast Credit Suisse’i AT1-de vastuolulist allahindlust päästetehingu raames – müüdi samuti ootamatult maha.

Deutsche juhtis reedel Euroopa suuremate pangandusaktsiate laialdast langust, kusjuures Saksamaa rivaal Commerzbank langes 9 protsenti, samas kui Credit Suisse, Société Générale ja UBS langesid kumbki enam kui 7 protsenti. Barclays ja BNP Paribas langesid mõlemad üle 6 protsendi.

Deutsche Bank on pärast 2019. aastal alanud mitme miljardi euro suurust restruktureerimist, mille eesmärk on kulusid vähendada ja kasumlikkust parandada, teeninud 10 järjestikust kvartalit kasumit. Laenuandja aasta puhastulu oli 2022. aastal 5 miljardit eurot (5,4 miljardit dollarit), mis on 159 protsenti rohkem kui eelmisel aastal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles