R, 2.06.2023

Montenegros vahistati maailma üks kurikuulsaimaid krüptopettureid

Facebook Twitter
Comments
Terra logo.
Terra logo. Foto: Dado Ruvic

Montenegro ametnikud vahistasid neljapäeval mehe, keda peetakse tagaotsitavaks Lõuna-Korea krüptoettevõtjaks Do Kwoniks, teatas riigi siseminister sotsiaalmeedias.

«Montenegro politsei on vahistanud isiku, kes on üks kõige tagaotsitavamaid põgenikke, Singapuris asuva Terraform Labsi kaasasutaja ja tegevjuht Do Kwon,» kirjutas siseminister Filip Adzic Twitteris.

Ministri sõnul vahistati kahtlusalune Montenegro pealinna Podgorica lennujaamas, kus tal olid kaasas võltsitud dokumendid.

Do Kwoni süüdistatakse USA Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni andmetel «miljardite dollarite suuruse krüptopettuse korraldamises».

Krüptoraha Luna kokkuvarisemine krüptobörsil.
Krüptoraha Luna kokkuvarisemine krüptobörsil. Foto: Ryu Hyo-lim

Eelmisel aastal toimunud Terraform Labsi kokkuvarisemine kaotas umbes 40 miljardit dollari väärtuses investeeringuid ja raputas globaalseid krüptoturge.

Lõuna-Korea prokurörid palusid juba varasemalt Interpolil anda Kwoni kohta välja nn punane teade, öeldes, et ta keeldus koostööst krahhi uurimisel.

Kwoni Terra/Luna süsteem kukkus eelmise aasta mais kokku, nii et mõlema krüptoraha hind kukkus põhimõtteliselt nulli. Antud krahh mõjutas ühtlasi ka laiemat krüptoturgu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles