R, 2.06.2023

Aktivistinvestori uusim sihtmärk on Twitteri endise tegevjuhi maksefirma

Facebook Twitter
Comments
Jack Dorsey, Blocki kaasasutaja ja tegevjuht ning Twitteri endine tegevjuht.
Jack Dorsey, Blocki kaasasutaja ja tegevjuht ning Twitteri endine tegevjuht. Foto: MARCO BELLO

Kaks kuud pärast seda, kui nad süüdistasid India ettevõtet Adani Enterprises pettuses, algatas USA investeerimisgrupp Hindenburg Research neljapäeval uue rünnaku, seekord Jack Dorsey mobiilimaksete ettevõtte Block vastu, väites, et nad on oma kasutajabaasi suuresti ülehinnanud.

Pärast kõnealuse raporti avaldamist kukkus Blocki aktsia New Yorgi börsi avanedes 18%, enne kui see mõnevõrra kosus, olles siiski kaks tundi pärast kauplemispäeva algust enam kui 13%-ga miinuses.

Block, mille asutas 2009. aastal endine Twitteri juht Jack Dorsey, kandis varem nime Square, enne kui see 2021. aasta lõpus ümber nimetati. Tehnoloogiaettevõte tegeleb finantstehingutega, alates maksetest kaupmeestele kuni üksikisikute vaheliste makseteni.

Block, millele kuulub mobiilirakendus Cash App, on kasvanud kiires tempos ja ületas 2021. aastal 100 miljardi dollari suuruse turuväärtuse. Praegu on selle väärtuseks 38 miljardit dollarit.

Hindenburgi sõnul teadis Californias asuv Block, et paljud tema kontod olid võltsitud või kuulusid samale kasutajale, kuid ei võtnud seda oma finantsaruannetes arvesse.

Nad süüdistasid Blocki selles, et ta kasutas regulatiivsete nõuete täitmisel nn metsiku lääne lähenemisviisi, mis «tegi pahalaste jaoks lihtsaks kontode massilise loomise pettuste jaoks ning seejärel varastatud vahendite kiire väljavõtmise».

Hindenburg ütles, et nad on uurinud Blocki kaks aastat, mille käigus nad küsitlesid kümneid endisi töötajaid ja eksperte ning analüüsisid üksikasjalikult reguleerivatele asutustele ja kohtumenetlustele esitatud dokumente.

Jaanuari lõpus süüdistas New Yorgis asuv Hindenburg Indias baseeruvat Adani konglomeraati hinnamanipulatsioonis, raamatupidamislikes rikkumistes, maksudest kõrvalehoidmises ja rahapesus.

Need süüdistused, mida Adani eitas, tõid kaasa nende seitsme börsil noteeritud ettevõtte väärtuse kukkumise ning seda kümnete miljardite dollarite võrra.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles