N, 1.06.2023

Euroopa uute sõiduautode turg jätkab kasvamist kiires tempos

Toimetas Carl-Robert Puhm
Facebook Twitter
Comments
Automüügisalong Valencias.
Automüügisalong Valencias. Foto: MARIO TAMA/Scanpix

Euroopa Liidu uute sõiduautode turul kasvab müük jätkuvalt kiires tempos, vahendab autode müügi- ja teenindusettevõtete liit (AMTEL).

Veebruaris müüdi Euroopa Liidu riikides kokku 802 763 uut sõiduautot, mida oli 11,5 protsenti enam kui eelmise aasta veebruaris. Samas tuleb tähele panna ka asjaolu, et kiipide tarneraskuste tõttu oli möödunud aasta alguse müük suhteliselt kehv ja seetõttu ka võrdlusbaas madal.

Alanud aasta kahe esimese kuuga on Euroopa Liidu riikides antud klientidele üle ligi 1,6 miljonit uut sõiduautot, mis ületas eelmise aasta sama perioodi tulemuse 11,4 protsendiga. Sõiduautode müük kasvas veebruaris peaaegu kõigis Euroopa Liidu riikides, ka suurematel turgudel, millistest eriti tempokas oli tõus Hispaanias (19,2 protsenti) ja Itaalias (17,4 protsenti). Saksamaal ja Prantsusmaal kasvas müük vastavalt 2,8 ja 9,4 protsenti.

Kahe esimese kuuga on kasvanud jõudsalt ka elektriautode (32,0 protsenti) ja hübriidautode (22,3 protsenti) müüginumbrid. Languses on aga jätkuvalt diiselautode turg (5,2 protsenti).

Balti riikidest kasvas uute sõiduautode müük enim Lätis (26,0 protsenti) ning Eestis ja Leedus vastavalt 13,3 ja 5,7 protsenti.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles