Möödunud nädalal oli elektrihind Eestis keskmiselt 74,0 eurot megavatt-tunnist, 45,7 eurot vähem võrreldes eelmise nädalaga. Kõige odavam oli hind teisipäeva, 14. märtsi varahommikul kell 4, makstes 2,48 eurot megavatt-tunni eest. Kõrgeimat hinda tuli tasuda kolmapäeva, 15. märtsi õhtul kell 20, mil hind oli 199,3 eurot, teatas Eesti Energia.
Euroopa gaasiturud aga Milleri sõnul nuputavad, milliseks kujunevad lähinädalad. «Talvine kütteperiood näib lõplikult asenduvat Kesk-Euroopasse kuni 20-kraadist sooja toova kevadega, mille valguses kauplejad on pööranud pilgud hoidlate täitmisele. Viimast soovi mõjutavad aga erinevad asjaolud alates Prantsusmaal jätkuvatest streikidest kuni Saksamaal energiahindu kergitanud oodatust väiksema tuuletoodanguni eelmise nädala lõpus,» tõi analüütik välja. Ta toonitas, et streikide mõju ei tohi Euroopa energiamajanduses kuidagi alahinnata, näiteks kümnepäevane tööseisak Põhja-Prantsusmaal Dunkerque’i veeldatud maagaasi (LNG) terminalis tekitas selle alguses olukorra, kus LNG import Euroopasse oli 20 protsenti väiksem.
Euroopa gaasihoidlate täituvus on keskmiselt 56 protsenti, mis on võrreldes varasemate aastate sama ajaga märkimisväärselt kõrgem tase. «Itaalia põhivõrguoperaator Snam prognoosib, et aprilli alguseks ehk kütteperioodi lõpuks ei lange hoidlate täituvus alla 50–55 protsendi taseme. See tähendab, et mahutitesse tuleb varuda poole vähem maagaasi kui eelmisel suvel. Olukorras, kus Nord Streami torujuhtmed purustatud ja uusi LNG-terminale veel ehitatakse, ei oleks ka rohkemaks praegu võimekust,» nentis Miller.
Möödunud nädalal maksis megavatt-tund maagaasi keskmiselt 44,08 eurot, 0,1 eurot vähem võrreldes eelmise nädalaga, kusjuures suviste lepingute hind oli tasemel 43,08 ja talviste hind 50,15 eurot megavatt-tunnist. Miller märkis, et aprillis kaks aastat tagasi maksis megavatt-tund maagaasi umbes 17 eurot, kuid mullu kerkis see samal ajal 80 euroni ning langes alla 50 euro piiri alles tänavu veebruaris.