Mikroettevõtted saavad taotleda kasvulaenu

Hüpoteeklaen
Copy
Foto: Shutterstock

Kevad on paljudele ettevõtjatele hooajaliste ettevõtmiste algus, kus kiire ja paindlik rahastus võib osutuda konkurentsieeliseks.

Kui teil on väärt äriidee või soovite oma ettevõtmist laiendada ning kodupank annab teie laenutaotlusele eitava vastuse, ei tasu oma unistusest loobuda.

Turul tegutseb pankade kõrval erinevaid krediidiasutusi: Hüpoteeklaen AS on spetsialiseerunud väikeettevõtete finantseerimisele. Nagu ettevõtte nimigi reedab, pakub Hüpoteeklaen laenu kinnisvara tagatisel.

Hüpoteeklaen on väga personaalne ja operatiivne laenuandja. Ettevõtja ideid ja plaane kuulatakse suure tähelepanuga, et teha ettevõtjale tema vajadustele vastav laenupakkumine.

Hüpoteeklaen on personaalse lähenemisviisiga kliendisõbralik laenuandja. Igale kliendile määratakse haldur, kes temaga algusest peale suhtleb ning koostööd teeb.

Laenu taotledes aitab haldur kliendil eelarvet analüüsida ning sisse- ja väljaminekute põhjal analüüsida kas taotletav laen on taotlejale jõukohane. Haldur arutab ettevõtjaga läbi laenu võtmisega kaasnevad kohustused ja riskid, positiivsed kui negatiivsed stsenaariumid. Oluline on ka teada, et Hüpoteeklaen lepingutingimused on läbipaistvad. Tingimustega saab tutvuda kodulehel www.hypoteeklaen.ee. Boonuseks on asjaolu, et vara hindamise kulud kannab enamus juhtudel Hüpoteeklaen AS.

Hüpoteeklaenu kliendihalduri Margit Rootsi hinnangul on Kasvulaen mõeldud just mikroettevõtjatele, kes otsivad oma tegevuse laiendamiseks täiendavaid vahendeid. „Tihti ei julge väikeettevõtjad laenuandja poole pöörduda, kartes et nii pisikesed ettevõtted laenu ei saa. Kasvulaen on aga mõeldud just väiksematele tegijatele, selgitab Rootsi. Hüpoteeklaen toetab ka kogukonnaprojekte ja maaelu mujal Eesti piirkondades. Aastas saab Hüpoteeklaenust rahastust 300 erinevat ettevõtet, kes soovivad äri alustada või seda laiendada. Tegevusvaldkonnad, milleks raha küsitakse, on väga erinevad – on nii kinnisvaraarendajaid, tootmisettevõtteid, kaubandus- või toitlustusettevõtteid kui ka teenindusettevõtteid. See aga ei tähenda, et laenu saab iga taotleja. Taotleja tausta kontrollitakse ning laenusumma arvutatakse välja taotleja sissetulekute ja erinevate kohustuste põhjal.

Kasvulaenu intressimäära arvestatakse tagastamata laenusummalt. Kuuhooldustasu või kontohooldustasu puuduvad ning vaja on tasuda ühekordselt notaritasu ja riigilõiv ning laenulepingu sõlmimise tasu.

Kasvulaenu antakse välja koostöös Euroopa Investeerimispangaga, mis võimaldab pakkuda paremat intressimarginaali. Laenu summa piiriks on kuni 25 000 eurot, ent igal ettevõttel võib olla ka kaks kasvulaenu.

2009. aastast valdkonnas tegutsenud Hüpoteeklaen on pangaväliste krediidiandjate turuliider, omades üle poole pangaväliste ärilaenude portfellist Eestis.

Ettevõttel on kontorid neljas linnas – Tallinnale lisaks Tartus, Pärnus ja Narvas.

Taustainfo

Kasvulaen on teadliku laenuvõtja kaalutletud otsus

Hüpoteeklaenu Kasvulaenu saavad taotleda kõik Eestis registreeritud ettevõtted, kes vastavad järgmistele tingimustele:

  • omakapital on seadusele vastav
  • esitatud on kõik majandusaasta aruanded
  • puuduvad kehtivad maksehäired ja maksuvõlad
  • 1- 9 töötajat (k.a)
  • käive ja/või bilansimaht on kuni 2 miljonit € aastas.

Taotletav laenusumma ühele kliendigrupile võib olla vahemikus 2 000 – 50 000 eurot ja tagasimaksetähtaeg 3 kuust kuni 15 aastani.

Kasvulaenu taotlemine käib interneti teel ja laenupakkumine laekub postkasti juba 1 tööpäevaga. Laenu tagatiseks võib olla Eestis asuv kinnisvara, mille minimaalne väärtus peab olema vähemalt 10 000 eurot. Laenusummat saab kasutama hakata 2-3 tööpäeva jooksul pärast notariaalse lepingu sõlmimist.

Loe lisainfot Kasvulaenu kohta lähemalt Hüpoteeklaenu kodulehel, küsimustele saab kiired vastused helistades tasuta infotelefonil 1203.

2021. aastal tõi Hüpoteeklaen turule kolm uut toodet – arenduslaen, krediidiliin ja kasvulaen.

Tegevust rahastab Euroopa Liit tööhõive ja sotsiaalse innovatsiooni programmi (EaSI) raames ning Euroopa Investeerimispanga ja Euroopa Investeerimisfondi vahenditest.

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga!

Copy
Tagasi üles