Vedurijuhid jõudsid riikliku lepitaja abil Elrongiga kokkuleppele

Carl-Robert Puhm
, majandusajakirjanik
Copy
Pärast 7 kuud läbirääkimisi jõuti lõpuks kokkuleppele.
Pärast 7 kuud läbirääkimisi jõuti lõpuks kokkuleppele. Foto: Eesti Ametiühingute Keskliit

Eesti raudteelaste ametiühing ja Elron allkirjastasid reedel, 17. märtsil pärast seitset kuud läbirääkimisi 2023. aasta kollektiivlepingu. 

Eesti ametiühingute keskliidu teatel sõlmiti kokkulepe palgatasemel, mis loob head eeldused töötajale ja tööandjale üksteise mõistmiseks ja koostöö arendamiseks.

Eesti raudteelaste ametiühingu esimees Oleg Tšubarov tõdes, et läbirääkimised olid väga keerulised. «Töötajad soovisid, et palgatõus tasandaks kõrgest inflatsioonist tekkinud palga ostujõu vähenemist. Mis oli ka põhjendatud nõudmine ja on hea, et jõudsime üksteise mõistmiseni,» kommenteeris Tšubarov läbirääkimiste tulemust.

Eelmisel aastal alanud läbirääkimised kestsid seitse kuud, lepingu sõlmimiseni jõuti riikliku lepitaja abil. Läbirääkimised venisid pikale, sest vedurijuhtide ja liikluskorraldajate madal palgatase ning väike palgatõus ei katnud enam inflatsiooni, teatas ametiühingute keskliit.

«Tunnustan töötajaid, kes julgesid enda õiguste eest seista. Otsus alustada kokkuleppe saavutamiseks aktsiooniga sündis raskelt, kuid aitas edasi liikuda ja kokkuleppeni jõuda. Kollektiivleping on mõlemale poolele kasulik, sest motiveeritud töötaja annab töötades endast parima – õiglase tasu eest,» täiendas Elroni usaldusisik Aleksandr Jakuškin raudteelaste ametiühingu esimehe arvamust.

Tagasi üles