Maamaksusumma on tänavu üle 59 miljoni euro

BNS
Copy
Raha.
Raha. Foto: Liis Treimann

Maksu- ja tolliamet (MTA) on välja saatnud 398 381 maamaksu teadet summas 59,14 miljonit eurot, mis jõudsid inimesteni e-kirja, telefoni lühisõnumi või posti teel.

Kuni 64-eurone maamaks mistahes kohaliku omavalitsuse üksuses asuvalt maalt tuleb tasuda ühekorraga 31. märtsiks. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, peab tasuma 31. märtsiks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust saab tasuda hiljemalt 2. oktoobriks.

Maa-ameti poolt 2022. aastal läbi viidud maa korraline hindamine, mille tulemusel maa väärtus muutus, ei kajastu tänavuses maamaksukohustuses. Maa korralise hindamise tulemused võetakse kasutusele alates 1. jaanuarist 2024. Uued maamaksumäärad kehtestavad kohalikud omavalitsused 1. juuliks 2023, misjärel hiljemalt sügisel on võimalik e-MTAs tutvuda oma 2024. aasta maamaksukohustuse prognoosiga.

Maa-ameti poolt määratud uut maa väärtust saab vaadata nende uuenenud maakatastris minu.kataster.ee ja maa hindamise küsimuste asjus tuleb ühendust võtta maa-ametiga.

Maamaksuteadetega seotud küsimustega saab pöörduda maksu- ja tolliameti klienditeenindusse, maa maksustamise ja maksuvabastuste ning -soodustuste rakendamisega seotud küsimustega tuleb pöörduda maa asukohajärgse omavalitsuse poole.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles