«Ka tänavu on finaali jõudnud ettevõtjad väga erinevatest valdkondadest, kuid neid kõiki ühendab sihikindlus, selge visioon ning suur usk sellesse, mida nad teevad,» lausus EY partner Ranno Tingas.
«Viimaste aastate olukord ja ka praegune majanduslik ebastabiilsus on korralikult raputanud meie ettevõtlusmaastikku: hästi läheb neil, kes on suutnud muudatustega kohaneda ning leidnud head äripartnerid ja piiratu turu väljaspool Eestit, mis annab ettevõttele võimaluse seista veelgi tugevamal alusel. On teada, et Eesti IT-ettevõtted suudavad konkureerida maailmatasemel, kuid vähem räägitakse sellest, et maailmatasemel on ka paljud Eesti tootmisettevõtted – hea näitena võib tuua eelmiste aastate võitjate hulgast nii Iglucrafti kui Milrem Roboticsi asutajad. Eesti ettevõtjad on väga tublid ning olen veendunud, et kriisid muudavad paljusid neist veelgi tugevamaks.»
Comodule’i portfellist on kõige tuntum elektritõukeratas TUUL, mida on proovinud sajad tuhanded eestimaalased. «Meie jaoks on hästi oluline, et tegutseksime jätkusuutlikult ja puhtalt. Ma väga loodan, et kui minu lapsed suureks kasvavad, vaatavad nad linnas autodest väljatulevaid gaase nii, nagu meie vaatame tänasel päeval ööklubis suitsetamist,» sõnas ettevõtte asutaja Kristjan Maruste Comodule’i tutvustuseks.
«Suutsime 2021. aastal kasvatada oma käibe kolmekordseks – ajal, mil paljud ettevõtted ei suutnud koroonaoludega kuidagi kohaneda,» kõneles HUUMi asutaja Siim Nellis. «Üks kõige olulisemaid mõtteid, mille järgi ma elus toimetan, ongi see, et kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka peab saama. Oluline on teha seda, mida ise naudid. Kui teed kellegagi koostööd, peab see kasulik olema mõlemale osapoolele. Kõige tähtsam asi on teha maailmas midagi erilist.»