N, 7.12.2023

Tallinnas lõpeb restaureerimistoetuse taotluste vastuvõtt

BNS
Copy
Akna restaureerimine. Pilt on illustratiivne.
Akna restaureerimine. Pilt on illustratiivne. Foto: Kristjan Teedema

Tallinna linnaplaneerimise ametile saab esmaspäevani esitada taotlusi kultuurimälestiste, vanalinna muinsuskaitseala ja miljööväärtuslike alade hoonete ning planeeringutega määratud väärtuslike hoonete restaureerimiseks.

Toetuse eesmärk on toetada objektide, sealhulgas detailide restaureerimist ja taastamist, et säilitada Tallinna linnaruumis ajastutruu miljöö, arhitektuur ja materjalikasutus.

Tallinna abilinnapea Madle Lippuse sõnul on toetuse andmise eesmärk toetada omanikke neile kuuluva väärtusliku ehituspärandi hoidmisel ja arendamisel.

«Nii Tallinna vanalinn kui ka siinsed miljööalad on oma terviklikkuses ja materjalikasutuses väga erilised. Linna ülesanne on omanike igakülgne toetamine pärandi hoidmisel, teeme seda nii omanike igakülgselt nõustades, samuti pakkudes rahalist tuge, sest ajastutruu restaureerimine on sageli tavalistest ehitustöödest märksa kallim,» selgitas Lippus.

Linn on suurendanud selleks aastaks restaureerimistoetuste eelarvet 100 000 euro võrra, samuti on sel aastal suurendatud maksimaalset suurust objekti kohta. 2023. aastal eraldatakse taotlejatele restaureerimistoetusteks kokku 400 000 eurot.

Toetuse maksimaalne määr on kuni 75 protsenti toetatava restaureerimistöö maksumusest, toetuse maksimaalne suurus objekti kohta on 30 000 eurot. Toetust antakse tööde teostamiseks, millega ei ole alustatud enne taotluse esitamist ja mis lõpetatakse hiljemalt selle aasta 30. novembriks.

Toetuse taotlust saab esitada kuni esmaspäevani Tallinna projekti- ja tegevustoetuste infosüsteemi (TTR) iseteeninduskeskkonnas https://mittetulundus.tallinn.ee/iseteenindus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles