Milliseid nõuandeid annab Helstein aga teistele naistele, kes pelgavad tehnoloogiasektoris tööleasumist?
Helstein on inimesi intervjueerides näinud, et naised on tööintervjuudel oluliselt tagasihoidlikumad ja tunnevad end ebakindlamalt. «Tööintervjuule minnes ole iseenda parim versioon, usu endasse isegi rohkem kui muidu. Ole aus ja avatud kaartidega,» soovitab ta.
«Tööintervjuu ei röövi midagi, seda ei pea kartma – vastupidi, see annab kogemusi, olenemata, milline on selle intervjuu lõpptulem. Olen üritanud innustada oma sõpruskonnas inimesi kandideerima ja proovima uusi tööalaseid võimalusi, aga tihtipeale naised ei tee seda, sest julgusest jääb puudu.»
Ta toob välja, et töökuulutustes on sageli kirjas rohkelt eeldusi ja kui inimesele jääb mulje, et ta ei vasta kõikidele kriteeriumitele, jääbki mõte kohe pooleli. «Mina isiklikult ei vaata, kas kandideerija vastab kõigile kriteeriumitele või mitte. Kui inimene on hea suhtumisega ja ma näen, et tal on motivatsiooni, siis on väga tõenäoline, et ta ka selle võimaluse saab,» avaldas Helstein.
- Tagasihoidlikkus pole enam voorus
Helstein on näinud, et isegi kui naised kandideerivad tehnoloogiasektorisse – ja saavad soovitud positsioonile tööle –, siis oma karjääri edendamiseks vajalikke otsuseid tihti teha ei julgeta. Samuti paistab endiselt tabu olevat palga juurde küsimine või organisatsiooni sees kõrgemale ametikohale kandideerimine. Holsteini sõnul peljatakse ebameeldivaid vestluseid.
«LIFT99s töötades viidi seal läbi struktuurimuudatus ja hakati Eesti kontoritele tegevjuhti otsima. Siis pakkusin ennast ise välja. Keegi teine selliseid riske minu eest võtta ei saa, ise tuleb olla sihikindel. Kes ei riski, see šampust ei joo,» kinnitab Helstein.