L, 23.09.2023

Oma tarbest ülejääva elektri müügil tulumaksu enam tasuda ei tule

PM Majandus
Facebook
Comments
Rahandusminister Annely Akkermann
Rahandusminister Annely Akkermann Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Riigikogu kiitis täna heaks elektrituruseaduse muudatused, millega vabastatakse oma tarbest ülejääva elektri võrku müümine tulumaksust.

«Täna algas 2022. aasta tulude deklareerimine ja nüüd on ka kõikidel väiketootjatel olemas vajalik kindlus, et oma tarbest ülejääva elektri võrku müümisega ei kaasne täiendavat maksukohustust,» ütles rahandusminister Annely Akkermann. Muudatus kehtib tagasiulatuvalt 2022. aasta algusest.

«Tuulest või päikesest oma tarbeks elektri tootmine nõuab alguses päris suurt investeeringut – seda investeeringut ei saa eraisik tulust maha arvata ja lisaks oli maksustatud ka ülejääva elektri müük tulumaksuga. See ei soosinud taastuvenergia investeeringuid,» selgitas minister muudatuste vajalikkust.

Maksuvaba on tulu elektrienergia müügist, mis on toodetud taastuvast energiaallikast elektrienergia tootmiseks mõeldud kuni 15-kilovatise tootmisseadmega. Korteriühistute puhul on valikuvõimalus 15 kW liitumispunkti või 8kW korteri kohta. See kehtib nii päikese- kui ka tuuleenergia seadmetele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles