L, 30.09.2023

Alates juunist tuleb liikluskindlustuses oluline muudatus

BNS
Facebook
Comments
Alates juunist ei kehti liikluskindlustus Venemaal ja Valgevenes
Alates juunist ei kehti liikluskindlustus Venemaal ja Valgevenes Foto: Margus Ansu

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) teatas, et viis kindlustustingimustesse sisse muudatused, mille kohaselt ei kehti alates 1. juunist Eesti sõidukile väljastatud roheline kaart Venemaal ega Valgevenes, samast ajast ei kehti Venemaa ja Valgene rohelised kaardid Eestis ega teistes Euroopa majanduspiirkonna lepinguriikides.

Roheline kaart on liikluskindlustuse poliisi eriliik, mis tõendab liikluskindlustuse kehtivust sellel märgitud kolmandates riikides.

«Seega peab alates 1. juunist Venemaa või Valgevene sõidukil Eestisse sisenemiseks ja siin liiklemise ajal olema kehtiv piirikindlustuse leping. Tegu võib olla Eesti või mõne teise Euroopa majanduspiirkonna lepinguriigi piirikindlustusega. Isegi juhul, kui Venemaa või Valgevene sõidukil on roheline kaart, mille kehtivuse lõpp on 1. juuni 2023 või hiljem ja sellel ei ole Eesti maha tõmmatud, ei kehti see roheline kaart Eestis alates 1. juunist 2023,» teatas fondi juhatuse liige Lauri Potsepp rahandusministeeriumile ja seotud institutsioonidele saadetud kirjas ning selgitas, et juhul, kui Venemaa või Valgevene sõidukiga põhjustatakse Eestis kahju, siis kannatanu oma hüvitise fondilt saab.

Samuti ei kehti muudatuste kohaselt Eesti sõidukile väljastatud roheline kaart alates 1. juunist ei Venemaal ega Valgevenes, sõltumata sellest, kas vastavad riigid on rohelise kaardi vormil maha tõmmatud või mitte. «Alates nimetatud kuupäevast peab Venemaal või Valgevenes Eesti sõidukiga liiklemiseks olema vastava riigi liikluskindlustus. Seda saab osta näiteks piiril,» märkis Potsepp.

Tema sõnul tähendab see, et kui Eesti sõidukiga põhjustatakse Venemaal või Valgevenes kolmandale isikule kahju 1. juunil ja hiljem, siis ei hüvita seda kahju Eesti sõidukijuhi eest Eesti liikluskindlustuse kindlustusandja. See on nii isegi juhul, kui Venemaa või Valgevene ei ole rohelisel kaardil läbi kriipsutatud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles