R, 29.09.2023

Tallink sõlmis Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühinguga uue kollektiivlepingu

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments
Paavo Nõgene
Paavo Nõgene Foto: Eero Vabamägi

Tallink ja Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) kohtusid esmaspäeval taas riikliku lepitaja eestvedamisel arutamaks uue kollektiivlepingu tingimuste pakkumist, mille tegi Tallink ametiühingule möödunud neljapäeval. Esmaspäevasel kohtumisel jõudsime kokkuleppele uue kollektiivlepingu tingimustes ning uus lepe allkirjastati juba täna pärastlõunal.

Uus kollektiivleping sõlmiti neljaks aastaks ning läbirääkimiste tulemusena tõuseb Tallinki Eesti meretöötajate töötasu 13,5 protsenti (teenindav personal) ja 16,1 protsenti (tehniline personal) möödunud kollektiivleppe miinimumtöötasude määraga võrreldes.

Uus lepe sätestab ka järgnevate aastate töötasude tõusu arvutuse mudeli, milles võetakse edaspidi arvesse möödunud aasta reaalse Eesti keskmise palga tõusu ning käesoleva aasta keskmise palga tõusu Eesti Panga prognoosi aritmeetilist keskmist. Seega põhineb uue leppe järgi töötasude muutus edaspidi ametlikel andmetel ning järgib aasta-aastalt sama metoodikat. Iga-aastane töötasude muutus nihkub andmete saadavusest lähtuvalt alates 2024. aastast 1. aprillile.

«Tallinki jaoks on tegu olulise kokkuleppega, mis tagab nii töötajatele kui ka ettevõttele suurema stabiilsuse ning annab ettevõttele pikaajalise vaate tegevusmahtude analüüsimiseks tulevastes perioodides ja Eesti lipu all opereerivate laevade hulga ja operatsioonide planeerimiseks kas regulaarliinidel või prahtimislepingute olukorras,» kommenteeris kokkulepet Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene.

«Oleme tänulikud riiklikule lepitajale, kes mängis selle kokkuleppe saavutamises olulist rolli ning aitas tulemuseni edasiviivate ettepanekutega jõuda. Täname ka EMSAt kokkuleppe sõlmimise konstruktiivsete arutelude eest,» lisas Nõgene.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles